TOPlist

Jak na Androidu stáhnout Facebook, Instagram či Twitter video?

Android Facebook Twitter Instagram video stahování

Brouzdáte sociálními sítěmi, zaujalo vás poutavé video a chtěli byste si jej stáhnout jako samostatný soubor do vašeho Android mobilu? V drtivé většině případů to přímo z aplikace dané sítě nejde, jelikož si služby svůj obsah chrání a snaží se vás přivést zas a znovu na jejich platformu. Nicméně je možné si vzít na pomoc, podobně jako v případě procházení a stahování na počítači, nástroj třetí strany.

Video Downloader
Video Downloader

V tomto konkrétním případě můžeme na stahování videí z Facebooku, Twitteru, Instagramu či dalších sociálních sítí (vyjma YouTube, na které se hodí např. AZ Video Downloader) doporučit aplikaci stručně pojmenovanou Video Downloader (dříve známý také jako Video Mate).

Princip fungování tohoto nástroje je velmi prostý a sdílí jej s mnoha dalšími aplikacemi se stejným posláním. Zásadní rozdíl je ale v tom, že zmiňovaný Video Downloader je skutečně dlouhodobě spolehlivý a poměrně prověřený, což dokazuje přes 100 milionů stažení a průměrné hodnocení 4,8 hvězdičky od více než milionu uživatelů v Obchodě Play. Jak s ním tedy video ze sociálních sítí stáhnete?

Video Downloader funguje v podstatě jako běžný webový prohlížeč s kartami a dokonce i záložkami. Ale s tím rozdílem, že na načtených webech automaticky hledá video soubor ke stažení. Pokud se na stránce takové video nachází (běžně ho musíte pro načtení a stažení spustit), rozsvítí se v aplikaci červené tlačítko „DOWNLOAD“. Po klepnutí se ještě nástroj zeptá na požadovanou kvalitu a zahájí stahování.

Bezpečnostní tip

I když má aplikace skvělé hodnocení, raději nedoporučujeme bezmezně věřit její schopnosti ukládat hesla k různým účtům. Pro stahování doporučujeme manuálně kopírovat odkazy z původních aplikací.

Uložené soubory jsou pak k nalezení jak skrze třetí tlačítko ve spodním menu, tak i (pokud jste si to v nastavení nevypnuli) v běžné galerii. Nástroj dokonce umožňuje složku se staženými soubory zamknout PINem. Po instalaci vám základní kroky vysvětlí i sama aplikace, která se dokonce snaží nabídnout češtinu, i když dost krkolomně. V nastavení je mezi oficiálně podporovanými jazyky nicméně i slovenština, pokud by vám vyhovovala. Příjemným bonusem je také možnost přímého stahování na SD kartu.

Které jiné nástroje jste na toto vyzkoušeli?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)