Tmavá Facebook aplikace už naskakuje dalším uživatelům Androidu

facebook tmavý režim Android

Zdá se, že Facebook pomalu dokončuje tmavý režim své aplikace pro Android. Z několika “koutů” internetu se ozývají zprávy, že se dark mode sociální sítě v mobilu spouští dalším a dalším uživatelům. Značí to širší testování nového designu, což je snad předzvěstí plošného spuštění ostré verze. Existují hromady snímků obrazovek od lidí, kteří už dark mode údajně mají. Někteří ale bohužel neúmyslně či záměrně sdílejí tmavé prostředí aplikace, které způsobuje samotný Android či jeho nadstavba. O této možnosti se tu ovšem nebavíme. Naštěstí i k “opravdovému” tmavému režimu nové snímky jsou.

Uživatelé (asi je můžeme nazvat šťastlivci) hlásí, že je testování poznat. Naprosto náhodně se některé prvky přepínají z tmavého vykreslení zpět do světlého a naopak. Jinak tmavý režim pro Facebook v aplikaci pro Android zatím vypadá tak, jak se zhruba očekávalo. Dobrý náhled již dlouhou dobu poskytuje kanál Watch, kde se tmavé prostředí objevilo jako první. Zdá se, že vývojáři skutečně nesáhnou po úplně inverzním zobrazení, ale po kombinaci šedých barev. Horní menu má být přitom nadále bíle s modrým logem. Podobný postup podle dosavadních snímků volí firma i u WhatsAppu, kde dark mód reprezentuje tmavě zelené provedení. Naopak Messenger se dočkal úplně černého pozadí.

Čekáte na tmavý režim ve Facebook aplikaci?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)