Facebook střeží vaše soukromí i po smrti

facebook-strezi-soukromi-smrt-zvecneni-2

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda třeba vaši rodiče, vaše manželka, přítelkyně nebo přátelé se budou moci dostat k soukromému obsahu Facebooku po vaší smrti? Facebook střeží pečlivě vaše soukromí i pokud dojde k tomu nejhoršímu.

Facebook střeží soukromí a řídí se zákonem

O tom, že služba Facebook v případě smrti uživatele umožňuje jeho účet tvz. „zvěčnit“ už dlouho víme. Pokud Facebook obdrží informaci o vaší smrti, váš účet umožní bez problému zvěčnit. Stačí pouze doložit pár dokumentů. Ale i tak, nebáli jste se někdy, že si například rodiče nebo manželka posléze přečte vaši konverzaci?

facebook-strezi-soukromi-smrt

Tohle Facebook neumožňuje. Ve službě například můžete zvolit přítele, který posléze bude mít přístup k vašemu profilu. Bude moci změnit místo vašeho pobytu, vaši profilovou fotografii, odpovídat na požadavky přátel. Nebude však mít možnost mazat vaše staré příspěvky a ani se nedostane do vašich soukromých zpráv.

Ředitelka bezpečnosti Facebooku, Monika Bickert, říká, že zákon o ochraně soukromých údajů toto neumožňuje. Vaše soukromá konverzace je jednoduše vaše soukromá a nedostanou se k ní ani vaši rodiče nebo vdova.

Co si o jednání Facebooku v otázkách úmrtí myslíte?

Zdroj: techcrunch.com.

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)