Menu

Facebook střeží vaše soukromí i po smrti

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda třeba vaši rodiče, vaše manželka, přítelkyně nebo přátelé se budou moci dostat k soukromému obsahu Facebooku po vaší smrti? Facebook střeží pečlivě vaše soukromí i pokud dojde k tomu nejhoršímu.

Facebook střeží soukromí a řídí se zákonem

O tom, že služba Facebook v případě smrti uživatele umožňuje jeho účet tvz. „zvěčnit“ už dlouho víme. Pokud Facebook obdrží informaci o vaší smrti, váš účet umožní bez problému zvěčnit. Stačí pouze doložit pár dokumentů. Ale i tak, nebáli jste se někdy, že si například rodiče nebo manželka posléze přečte vaši konverzaci?

facebook-strezi-soukromi-smrt

Tohle Facebook neumožňuje. Ve službě například můžete zvolit přítele, který posléze bude mít přístup k vašemu profilu. Bude moci změnit místo vašeho pobytu, vaši profilovou fotografii, odpovídat na požadavky přátel. Nebude však mít možnost mazat vaše staré příspěvky a ani se nedostane do vašich soukromých zpráv.

Ředitelka bezpečnosti Facebooku, Monika Bickert, říká, že zákon o ochraně soukromých údajů toto neumožňuje. Vaše soukromá konverzace je jednoduše vaše soukromá a nedostanou se k ní ani vaši rodiče nebo vdova.

Co si o jednání Facebooku v otázkách úmrtí myslíte?

Zdroj: techcrunch.com.

 

Komentáře

jirkar93

20.8.2017 15:13

Je to jako vždy, když rozhoduje autorita z pozice moci. Alibistické, arogantní a bezohledné vůči pozůstalým. Jak vědí, že za soukromé považoval i vůči dědicům po smrti? Je to podobné jako v případě, kdy po smrti otce Česká spořitelna matce zablokovala účet – přesně podle zákona. Neměla by ani korunu, dokud by soud nesvolil. Jako kdyby nebyly vidět pohyby na účtu podle data, co jde do dědictví a co ne. Podobně po její smrti mi v nemocnici nevydali klíče od bytu, ale chtěli donést oblečení. Naštěstí jsem měl své. A mohl bych pokračovat. Nechápu, o jakém soukromí Google mluví. Papírové dopisy (přijaté a koncepty), které doma zůstaly, zůstávají dědicům a jsou mnohdy velmi vzácné a poučné. Mnohé mohou dokládat nebo upozornit na skutečnosti potřebné pro dědické řízení. Myslím, že by mělo jasně platiti usnesení dědického řízení a Google nic neopravňuje jednat jinak.

Marťas Graulich

20.8.2017 15:24

jirkar93: Kdyby jste si článek pročetl pořádně tak se v něm píše ó Facebooku a ne ó Google. Asi si pletete tyhle dvě odlišné “služby”.

Vorel_vorel

Vorel Vorel -24

20.8.2017 15:40

FB to je ta aplikace pro děti školou povinné kde si vystavují svá selfíčka a píší co momentálně dělají ?? K čemu taková věc ??

keystarchannel

21.8.2017 8:31

jen vůl by hlásil FB, že mu někdo v rodině umřel. Buď hesla svých blízkých znáte, nebo ne. Vsadím se, že něco podobného platí i u toho výše zmíněného googlu, ale zase pokud nejsem kůň, nikomu nic neřeknu, nemusím nikomu skenovat úmrtní listy, čímž ušetřím čas a do e-mailu buď heslo znám (pokud je to důležité), nebo neznám a nepotřebuji znát, pokud to důležité není.

loko1

21.8.2017 22:11

Jistě jistě. Zákon neumožňuje přístup k mým zprávám manželce atd. ale Facebook samotný ty zprávy zaručeně neanalyzuje, v případě “potenciálně závadneho” obsahu je ani nějaký expert z FB nečte, viďte

RSS (komentáře k článku)