Facebook vás nechá smazat odeslané zprávy. Smažou se i u adresáta

Facebook vás nechá smazat odeslané zprávy

V Messengeru zprávu technicky můžeme smazat už teď, ale taková zpráva se smaže pouze v našem chatu, nikoliv v chatu protistrany. Dotyčný adresát danou zprávu normálně uvidí i nadále. To se nově může změnit, protože Facebook připravuje možnost kompletně smazat odeslané zprávy na obou stranách.

Dříve jen pro Marka Zuckerberga, nyní i pro nás ostatní?

Před několika měsíci se stala zakladateli Facebooku, Marku Zuckerbergovi, nemilá věc – byl načapán při mazání svých starých zpráv. Ty kompletně zmizely z historie příjemců. Běžným uživatelům přitom taková možnost není dostupná. Den poté, co o této zprávě informovali novináři, Facebook oznámil, že chce umožnit mazat odeslané zprávy všem svým uživatelům. Uplynulo několik měsíců a vypadá to, že Facebook začíná tuto funkci pomalu implementovat do Messengeru.

Facebook kompletně smazat zprávu

Kompletní smazání zprávy, zatím není uživatelům dostupné. Obrázek rozhraní vydolovala Jane Manchun Wong zatím neoficiální cestou pomocí reverzního inženýrství. Podoba, zobrazená na obrázcích výše, se tak může od finální implementace lišit. Podrobnosti nejsou známé, ale očekáváme, že mazání odeslaných zpráv bude mít podobná omezení, jako jsou ta u Gmailu. Využití této funkce bude tedy omezeno časovým limitem počítaným od odeslání zprávy. Po jeho vypršení, zprávu již smazat nepůjde.

Smazat odeslané zprávy se bude hodit hlavně při žehlení drobných přehmatů. Např: odešlete zprávu omylem někomu jinému, než jste zamýšleli, případně si v právě odeslané zprávě všimnete masivní hrubky. V budoucnu obojí snadno napravíte. Ono nejde zase tak o revoluční funkci. Nabízí ji hned několik konkurenčních služeb jako Gmail, Instagram (ten je i vlastněný Facebookem) nebo Snapchat.

Považujete možnost smazat odeslané zprávy za užitečnou? Využíváte ji u nějaké jiné služby?

Zdroj: techcrunch.com, twitter.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)