Menu

Facebook Slingshot – nová konkurence Snapchatu unikla na web

Když to nemůžete koupit, vytvořte to sami. Přesně takto by se dal charakterizovat přístup Facebooku k nové aplikaci Facebook Slingshot. Možná si ještě vzpomenete, kdy se gigantická sociální síť snažila koupit start-up Snapchat za 3 miliardy dolarů. Tvůrci Snapchatu však tuto astronomickou sumu odmítli s tím, že jejich výtvor má hodnotu mnohem vyšší. Facebook se však nenechal odradit a řekl si, že když Snapchat nemůže koupit, alespoň mu vytvoří konkurenci. Ta nabyla podoby v novince Slingshot, jež umožňuje rychle sdílet momentky s vašimi přáteli.

snapchat main

Už od počátku Snapchatu jsem tak nějak nechápal jeho smysl. Ten tkví ve vytváření často úplně obyčejných a nezajímavých fotek a jejich sdílení s přáteli. Vtip je v tom, že adresát si obrázek může prohlédnout pouze na pár vteřin a pak je nenávratně pryč. V USA se tato sociální síť stala oblíbeným nástrojem, jak si mezi sebou posílat hambaté obrázky.

slingshot slingshot1 slingshot2

Slingshot bude Snapchatu pravděpodobně hodně podobný, s tím rozdílem, že pokud chcete zobrazit obrázek, co vám někdo poslal, budete muset odeslat obrázek též. Za odměnu pak uvidíte, co vám přišlo. Novinka se včera objevila v Appstore v několika zemích světa. Facebook se k tomu oficiálně vyjádřil a potvrdil, že k došlo k úniku aplikace, na které pracuje. Ke stažení by měla být dostupná již brzy. Zatím si nejsme jisti, zda bude dostupná výhradně pro iOS nebo i Android – nechme se překvapit.

Zdroj: TheVerge

 

Komentáře

Jiri_V

Jiri_V

10.6.2014 22:24

Jsem divný, kdy mi taková aplikace přijde naprosto zbytečná ztráta času?

MK

MK

10.6.2014 22:26

Ani já nevidím jediný důvod, proč taková aplikace vůbec existuje.

meffisto

z aplikace
10.6.2014 23:12

MK a Jiri_V jsem tehoz nazoru, ale možná je to tim že jsem starší a mladší to berou jinak ( 13-18 let)

BazZkillah

z aplikace
11.6.2014 3:13

Tak to nás bude pravděpodobně více. Já o tom nikdy neslyšel/nečetl. Dle mého další zbytečnost.

Laik

Laik

11.6.2014 6:08

V prostředí cca 12 – 18 let je aplikace velmi populární. To že Vám přijde zbytečná, ještě nic neznamená. Nabízená kupní cena o něčem také vypovídá.

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
12.6.2014 15:01

Mě 15a pro mě to taky pěkná blbost :-D

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
12.6.2014 15:02

me je*

Michael D.

Michael D.

13.6.2014 13:11

Mladší ségra (15 let) mi jí posledně také ukazovala. Žádný smysl jsem v tom nenašel, zvlášť když ta fotka se nikam neuloží. Prostě se jen zobrazí a zmizí. Na hambaté obrázky asi dobré, ale bůh ví, kde ty obrázky jsou uložené a kam je potom prodávají.:-D

RSS (komentáře k článku)