Facebook Slingshot – nová konkurence Snapchatu unikla na web

facebook-slingshot cover

Když to nemůžete koupit, vytvořte to sami. Přesně takto by se dal charakterizovat přístup Facebooku k nové aplikaci Facebook Slingshot. Možná si ještě vzpomenete, kdy se gigantická sociální síť snažila koupit start-up Snapchat za 3 miliardy dolarů. Tvůrci Snapchatu však tuto astronomickou sumu odmítli s tím, že jejich výtvor má hodnotu mnohem vyšší. Facebook se však nenechal odradit a řekl si, že když Snapchat nemůže koupit, alespoň mu vytvoří konkurenci. Ta nabyla podoby v novince Slingshot, jež umožňuje rychle sdílet momentky s vašimi přáteli.

snapchat main

Už od počátku Snapchatu jsem tak nějak nechápal jeho smysl. Ten tkví ve vytváření často úplně obyčejných a nezajímavých fotek a jejich sdílení s přáteli. Vtip je v tom, že adresát si obrázek může prohlédnout pouze na pár vteřin a pak je nenávratně pryč. V USA se tato sociální síť stala oblíbeným nástrojem, jak si mezi sebou posílat hambaté obrázky.

slingshot

Slingshot bude Snapchatu pravděpodobně hodně podobný, s tím rozdílem, že pokud chcete zobrazit obrázek, co vám někdo poslal, budete muset odeslat obrázek též. Za odměnu pak uvidíte, co vám přišlo. Novinka se včera objevila v Appstore v několika zemích světa. Facebook se k tomu oficiálně vyjádřil a potvrdil, že k došlo k úniku aplikace, na které pracuje. Ke stažení by měla být dostupná již brzy. Zatím si nejsme jisti, zda bude dostupná výhradně pro iOS nebo i Android – nechme se překvapit.

Zdroj: TheVerge

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)