Facebook testuje veřejné skupinové chaty, jmenují se Rooms

Messenger Rooms

Někteří uživatelé si ještě můžou pamatovat aplikaci Rooms, kterou Facebook spustil v roce 2014. V ní se daly vytvářet veřejné skupinové chaty. Služba se nikdy neuchytila, nicméně i tak se nápadu Facebook nevzdal a službu začíná integrovat do Messengeru.

Messenger Rooms se testuje na prvních trzích

Staronová služba se momentálně testuje v Kanadě a Austrálii. Facebook vysvětluje, že umožní uživatelům vytvářet chaty na libovolné téma, do kterých se pak bude moc připojit kdokoliv. Samozřejmě ale podobně jako u Facebook skupin, i v chatu půjde nastavit schvalování nových lidí, aby se chaty ihned nezahltily spamery a internetovými trolly.

messenger-rooms

Zatím se přesně neví, kdy se nová funkce Messengeru objeví na jiných trzích. Záleží také na tom, jak moc se bude využívat v Kanadě a Austrálii, jestli je po takové službě vůbec poptávka. Mohlo by se jednat o takové živé fórum, které bude spojovat lidi např. se stejným koníčkem. Oproti třeba zmíněným fórům má funkce Rooms výhodu ve veliké základně lidí, kteří používají Messenger.

Využili byste skupinové chaty, do kterých by se mohl připojit kdokoliv?

Zdroj: slashgear.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)