Boj o Android. Facebook možná udělá vlastní Clubhouse, a co Twitter?

Facebook a Twitter vyvíjí vlastní verzi Clubhouse

Clubhouse v posledních dnech obsazuje titulky téměř všech magazínů. Nová sociální síť prožívá své dny na výsluní, ale mezi konkurenty se očividně najdou tací, kteří chtějí Clubhouse sesadit z pozice vedoucí sociální sítě zaměřené pouze na audio. Možná dokonce nahradit. Facebook a Twitter vyvíjí vlastní verzi Clubhouse. O Facebookové verzi Clubhouse zatím není nic 100% potvrzeno, ale o vývoji informoval deník The New York Times. Jde tedy o poměrně důvěryhodný zdroj.

Facebook je všeobecně známý svým kopírováním od ostatních sociálních sítích, nebylo by tedy žádné překvapení, kdybychom se v blízké době dočkali předělaného Clubhouse od Facebooku. V minulosti Facebook zkopíroval stories ze Snapchatu a krátká videa z TikToku, které nazval Reels a vložil je na Instagram. Nejen Facebook pracuje na vlastní verzi Clubhouse. Twitter vyvíjí Spaces, vlastní hlasové “chatovací” místnosti.

Druhá sociální síť, která na své vlastní verzi Clubhouse pracuje je Twitter. Twitter rozhodně nechce zůstat pozadu. Sociální síť už oficiálně informoval o vlastní aplikaci, která kopíruje funkce Clubhouse. Twitter vyvíjí rozšíření/sociální síť  Spaces teprve pár týdnu, celý projekt je zatím ve fázi experimentování. Mezi klíčové funkce Spaces bude patřit reakce pomocí emoji, možnost sdílet tweety a velmi raná funkce přepisu hlasu při živém vysílání.

Facebook a Twitter pravděpodobně vyvíjí vlastní verzi (jestli Facebook vůbec vyvíjí) Clubhouse v časové ose maximálně týdnu, je tedy otázka, kdy bychom se mohli rozšířeních dočkat. Facebooková  i Twitterová verze Clubhouse bude mít jednu velkou výhodu. Facebook je připravený udělat aplikaci na Android i iOS, tudíž Android uživatelé nebudou muset čekat na příchod Clubhouse. Měli by ale uživatelé zájem o facebookovou verzi…

Jak se k hlasovému “chatování” stavíte vy?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)