Facebook spustil nový design Android aplikace. Vše se točí kolem bílé barvy

redesign Android aplikace facebook

Nedávno jsme informovali o tom, že Facebook spustil tmavý režim pro Messenger. Hodně čtenářů se ptalo, jestli se dostane i na samotný Facebook. Nyní máme trochu jasněji, protože společnost vypustila redesign, kde hraje hlavní roli bílá barva, modrá barva již úplně zmizela. Podobně to bylo právě i u Messengera, kde se nejprve objevil redesign v bílé barvě a několik týdnů poté, se spustil i tmavý režim.

Nový design Facebooku je hlavně v bílé barvě. Připravuje se spuštění tmavého režimu?

Nový design Facebooku vychází z Messengeru. Kompletně zmizela modrá barva a ikony mají kontrastnější vzhled. Změnou si prošla i navigační lišta, kde se nachází dvě nová tlačítka pro videa a zobrazené profilu. Redesign na bílou barvu rovněž značí to, že se chystá i tmavá verze.

Převod na tmavý režim je totiž jednodušší, pokud jsou výchozí barvy v bílé. Velmi dobře to můžeme vidět i například u aplikací Googlu, které od minulého roku rovněž dostávají aktualizace s redesignem, kde hraje prim bílá barva a postupně se aktivuje i černý režim.

Lidé z XDA, kteří na nový redesign Android aplikace Facebooku upozornili tvrdí, že v kódu aplikace Facebook zatím nenarazili na žádné náznaky tmavého režimu. Pokud chcete nový design Facebooku vyzkoušet, tak bohužel zatím neexistuje žádná možnost. Facebook nový design zapíná na straně serveru, takže musíte mít štěstí nebo naopak smůlu, podle toho, jestli se vám redesign líbí nebo ne.

Líbí se vám redesign Android aplikace pro Facebook?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)