Facebook zavádí nová tlačítka. Klikněte, co chcete vidět víc

Facebook aplikace Zobrazit více Zobrazit méně tlačítka algoritmus

Společnost Meta oznámila plošné zavedení nové funkce, která uživatelům umožní manuálně ovlivnit jeden z nejdůležitějších obecných aspektů sociálních sítí – algoritmus, jenž řadí příspěvky k zobrazení. Asi tři měsíce poté, co přímo Mark Zuckerberg uvedl funkci Kanály příspěvků (Feeds) zobrazující chronologicky řazená vlákna, přichází nová dvě tlačítka s podobným posláním.

Položky “Zobrazit více” a “Zobrazit méně” budou u příspěvků fungovat jako rychlá zpětná vazba vyjadřující, jaký obsah či typ obsahu uživatel preferuje. “Výběrem možnosti „Zobrazit více” se dočasně zvýší hodnocení daného příspěvku a dalšího podobného obsahu. Kliknutím na „Zobrazit méně” se hodnocení příspěvků naopak sníží. Cílem novinky je získat od uživatelů okamžitou zpětnou vazbu a učinit systémy umělé inteligence chytřejší a pohotovější,” vysvětluje provozovatel Facebooku.

Facebook aplikace Zobrazit více Zobrazit méně tlačítka algoritmus ukázka res

Uživatelé si budou moci vybrat, zda chtějí vidět více nebo méně příspěvků od lidí, skupin a stránek, které sledují, nebo které jim Facebook navrhne. Tato možnost bude dostupná po kliknutí na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu. Společnost Meta začíná novou funkci testovat také v Reels.

Jak vám nyní (ne)vyhovuje řazení příspěvků na Facebooku?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)