TOPlist

Messenger nebude na Androidu od konce září obstarávat SMSky

Facebook Messenger SMS ukončení podpory

Uživatelé Facebook Messengeru na Android zařízeních se musejí připravit na dost velkou změnu. Populární komunikátor, který je úzce spojen s největší globální sociální sítí, přestane za pár týdnů poskytovat správu SMS zpráv. Změna tedy negativně zasáhne všechny uživatele, kteří jsou zvyklí mít komunikaci s Facebook přáteli a odesílání či přijímání SMSek jednoduše sloučené do jedné aplikace. Ukončení podpory nastane přesně 28. září.

„Pokud máte na zařízení Android jako výchozí aplikaci pro posílání SMS zpráv nastavený Messenger, upozorňujeme, že po aktualizaci aplikace po 28. září 2023 už přes Messenger nebudete moct posílat ani přijímat SMS zprávy zaslané přes mobilní síť. SMS zprávy budete moct dál odesílat a přijímat přes mobilní síť v nové výchozí aplikaci k posílání zpráv na telefonu. Tady taky najdete historii SMS zpráv. Pokud si nevyberete vlastní výchozí aplikaci k posílání zpráv, SMS zprávy se automaticky přesunou do výchozí aplikace k posílání zpráv telefonu,“ stojí v oficiální nápovědě.

Zatímco společnost Meta nespecifikuje, proč k této velké změně dojde, například na Redditu se spekuluje nad tím, že ukončení podpory SMSkování v Messengeru může souviset s podzimním představením systému Android 14 a širším zavedením formátu RCS. Důvodem ale také klidně může být, že zájem o správu SMS zpráv v Messengeru nebyl v očích provozovatelů aplikace dostatečný.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou aplikaci používáte na SMSky?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)