Menu

Rychlý tip: Jak importovat Facebook kalendář do Androidu?

Facebook-kalendar-uvod-1
Rychlý tip: Jak importovat Facebook kalendář do Androidu?
Ohodnoťte článek

Díky sociální síti Facebook má člověk přehled o spoustě událostí našich přátel nebo akcí v okolí. Hodily by se vám narozeniny či data událostí také ve vašem osobním kalendáři v Androidu? Pojďme si ukázat, jak Facebook kalendář importovat do Androidu.

Facebook kalendář v Androidu? Snadno a rychle

Pokud vlastníte mobilní telefon s Androidem, máte jistě i Google účet, jehož součástí je Google Kalendář. Toho právě dnes využijeme, protože je to velice rozšířený a zároveň skvěle integrovaný nástroj do systému Android. Všechny události a narozeniny z Facebooku si do něj přeneseme tak, abychom je měli stále po ruce.

1a) Jak získat odkaz pro události z Facebooku?

Přejděte do sekce Události a v pravém spodním rohu naleznete odkaz Nadcházející události. Klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte Kopírovat adresu odkazu. Tento odkaz si nechte ve schránce do kroku 2).

1b) Jak získat odkaz pro narozeniny z Facebooku?

Stejným způsobem jako v bodě 1a) s tím rozdílem, že použijeme odkaz Narozeniny.

2) Jak importovat Facebook Kalendář do účtu Google?

Abychom mohli spravovat tyto události v Androidu, je nutné je propojit s naším Google účtem. To můžete provést přímo na stránce Google kalendáře. Přihlaste se v něm ke Google účtu, který využíváte i v telefonu. Následně klikněte na ikonu šipky vedle Jiné kalendáře a zvolte Přidat pomocí adresy URL. Do dialogového okna následně vložte odkaz na narozeniny či události (viz předchozí body) a stiskněte tlačítko Přidat kalendář.

Protože odkaz pro události i narozeniny máte zvlášť, logicky musíte přidat dva kalendáře (každý se svým odkazem). Import kalendáře chvíli trvá, buďte proto trpěliví. Pomocí šipky vedle nově vytvořeného kalendáře si můžete měnit jeho barvu, nastavení notifikací nebo změnit název.

3) Jak zobrazit Facebook kalendář v telefonu?

Spusťte aplikaci Google kalendář ve svém telefonu, vyberte ikonu tří teček v pravém horním rohu a klikněte na Aktualizovat. Následně tahem prstu vysuňte menu z levé strany, sjeďte až dolů na volbu Nastavení. Zde najděte svůj účet, klikněte na Zobrazit více, najděte nový kalendář a klikněte na něj. Vpravo nahoře následně zaškrtněte Synchronizace.

Nyní se události z Facebook kalendáře automaticky synchronizují do vašeho účtu a můžete s nimi i tak zacházet – nastavovat si notifikace apod.

Hodil se vám náš návod?

Komentáře

Mazec

Mazec

15.2.2017 22:12

Aha, tak to musím ten odkaz okopírovat přes prohlížeč. Chápu to dobře?
A půjde to rozchodit v účtu google, ale v mobilu používám S planovač?

Jan Dolejš

Jan Dolejšexternista

z aplikace
15.2.2017 22:31

Mazec
Ano, přes prohlížeč. V S Plánovači žádný problém, stačí jej aktivovat ve správě kalendářů.

Crozz

Crozz

15.2.2017 22:44

super tip, díky

Mazec

Mazec

z aplikace
15.2.2017 23:11

Bod 2 by nebyl problém, ale bod 1 je problém…
Nyl jsem na fb přes prohlížeč mého Note, v režimu pro pc, ale v pravem dolním rohu nadcházející a to co máte na obrázku nemám :-(

Jan Dolejš

Jan Dolejšexternista

z aplikace
16.2.2017 7:17

Mazec
Zkuste to pro jistotu na pc.

Janko Vodvářka

Beren

16.2.2017 10:24

Taková vlastně jednoduchá záležitost, a bez vašeho článku bych se k tomu asi nikdy nedostal :-D Návod se tudíž hodil a děkuji za něj.

Mazec

Mazec

z aplikace
16.2.2017 11:14

No kdysi dávno jsem si kalendář synchrnizoval přímo v mobilu… ale prijde mi že Fb ty synchronizace v aplikaci už nepodporuje…

Petr Skála

Petr Skála

16.2.2017 20:03

moc děkuji za takový tip…. poté, co přestala fungovat synchronizace s aplikací Facebooku se mi opravdu hodil :)

Mazec

Mazec

z aplikace
16.2.2017 22:42

Super, funguje to…
Děkuji za návod… Více takovych tipů…
Nejde stejným způsobem přidat na jmeniny, dle českého kalendáře?

Saza

saza

z aplikace
17.2.2017 11:49

Paráda. Díky za tip, funguje perfektně.

Dr_Reno

Dr_Reno

18.2.2017 9:52

Na toto čekám již dlouho. FB kalendář jsem vytvořil na PC, v G-KAL se mi ukáže, ale události už ne. Zkoušel jsem i zobrazit pouze FB-KAL, kalendář je ale prázdný.

Dr_Reno

Dr_Reno

18.2.2017 19:49

Poraďte mi prosím, kalendář mám přidaný, kliknu na odkaz a zobrazí se mi FB s událostmi, v kalendáři se ale události nezobrazují,… :-(

Mazec

Mazec

z aplikace
19.2.2017 8:54

v mobilu v kalendáři, v nastaveni který kalendář se bude zobrazovat, je nutné povolit” narozeniny Facebook” a dát synchronizaci…

Bobo

Bobo

20.2.2017 11:46

A vážně se ty události synchronizují? Tohle jsem se snažil rozchodit už dávno, ale vždy jsem docílil pouze toho, že se události nahrály jednou, ale nové nepřibývaly… Máte někdo vyzkoušené, že se vám do kalendáře přidala nově vzniklá událost?

Rasťo Megyessi

Rosty

20.2.2017 15:15

Tak ja som to skúšal nastaviť cez PC pretože v mobile FB app nepoužívam, chodím tam cez Chrome. Ale po skopírovaní odkazu cez web FB mi Google kalendár zobrazí hlášku Chyba nastavení: Zadaná adresa neobsahuje kalendár v platnom formáte ical alebo Gdata a žiadny kalendár mi nepridá. Čo robím zle?

Rasťo Megyessi

Rosty

20.2.2017 15:49

…tak už som to rozchodil…

Mazec

Mazec

25.2.2017 18:37

Policak
Mám problém.
Chtěl jsem si do S Plánováče přidat jmenné svatky ČR. Na tvou radu jsem zkusil tento odkaz:https://calendar.google.com/calendar/ical/p7jdkqs95q9qp0n430tpepts9c%40group.calendar.google.com/public/basic.ics.
Z tohoto odkazu se jmena importují přímo do S Plánováče. Problém je, že než jsem zjistil jak to funguje, pridal jsem si to třikrát. A teď vůbec nevím kde se ty importované kalendaře spravují abych to odstranil…

Sikus

sikus

12.10.2017 15:09

Synchronizaci jsem rád využíval, ale bohužel před časem jsem zjistil, že se nesynchronizují všechny události. Co tak koukám, tak stav stále trvá. Nikdo další s tím nemá problém?

RSS (komentáře k článku)