Facebook, Instagram a WhatsApp na mobilech Huawei už nebude

Facebook končí na mobilech Huawei

Po zavedení embarga vlády USA vůči firmě Huawei se jí pomalu propadá zem pod nohama. Dalším hřebíčkem do rakve může být pro Huawei společnost Facebook, která se nově k embargu přidává. Jaké to bude mít následky pro Huawei?

Mobily Huawei bez Facebooku?

Aplikace spadající pod společnosti Facebook, mezi které patří i Instagram, Messenger a WhatsApp již nenaleznete v mobilních telefonech Huawei, které půjdou na trh. Pokud si zakoupíte telefon, který byl na trh uvedený ještě před začátkem embarga, které přišlo v polovině května, můžete si aplikace Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp doinstalovat. Větší problém budou mít majitelé telefonů, které byly představeny po uvedení embarga v plastnost. Tyto telefony nebudou mít přístup k obchodu s aplikacemi Google Play a jedinou možností bude stažení a instalace souboru apk z neověřených zdrojů. Zde je ovšem velké riziko nakažení vašeho telefonu virem. Tento problém se netýká oblíbených modelů Huawei P20 Lite, P30 Pro, P20 Pro ani dalších, které přišly na trh v minulosti.

O co Huawei přijde?

Facebook je nejpopulárnější sociální síť na světě, která má aktuálně 2.38 miliardy aktivních uživatelů. Facebook je založený na sdílení textových příspěvků, fotografií, videí a také nabízí rozsáhlé možnosti pro propagaci firem a sdružování lidí v tématických skupinách. K Facebooku je váže aplikace Messenger, která je určená pro komunikaci mezi uživately. Stejnou funkci nabízí aplikace WhatsApp, u které ale není potřeba zakládat profil na Facebooku pro dopisování s přátely a rodinou. WhatsApp je velmi oblíbenou náhradou sms a mms, protože je zdarma a zprávy se zasílají přes internet. Instagram je sociální síť založená pouze na sdílení fotek a videí, které je možné skrz aplikaci pořizovat a upravovat. Aplikace od firmy Facebook budou uživatelů telefonů Huawei určitě chybět.

Aplikace Messenger, Facebook, Instagram a WhatsApp

Další nepříjemnosti pro Huawei

Facebook je jen další v řadě společností, které se připojili k embargu a ukončili spolupráci s firmou Huawei. Pro ní je to dalším velice nepříjemným a silným zásahem přímo do černého, protože aplikace Facebooku patří mezi nejstahovanější a nejoblíbenější. Více o tomto tématu se dozvíte v dalších Huawei článcích.

Koupili by jste si mobil bez aplikací Facebooku?

Zdroj: reuters.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (44)