Evropa o Facebook a Instagram nepřijde. Meta krotí vášně

Facebook Instagram Evropa Meta

Americká společnost Meta uhlazuje prohlášení o možném konci sociálních sítí Facebook a Instagram na území EU, které před pár dny vyvolalo gigantický rozruch, obavy a také škodolibé úsměvy. I když bylo ze zveřejněných dokumentů jasně pochopitelné, že jde o možné budoucí riziko spojené s (ne)možností přenášet data z našeho kontinentu do USA, údajně nemělo jít o žádnou výhrůžku. O zmíněné sociální sítě tedy uživatelé připraveni nebudou.

“Minulý týden, stejně jako v předchozích čtyřech finančních čtvrtletích, jsme odhalili, že pokračující nejistota ohledně mechanismů přenosu dat mezi EU a USA představuje hrozbu pro naši schopnost sloužit evropským spotřebitelům a provozovat naše podnikání v Evropě. Nemáme ale absolutně žádnou touhu stáhnout se z Evropy; samozřejmě že ne,” stojí v novém prohlášení firmy Marka Zuckerberga.

Instagram
Instagram

Meta s nadějí vyhlíží budoucí jednání o shodě pro možný přenos zmíněných dat. “Prostá realita je taková, že Meta, stejně jako mnoho jiných podniků, organizací a služeb, spoléhá na přenosy dat mezi EU a USA, aby mohla provozovat naše globální služby,” obhajuje se společnost.

Jak moc by vás konec těchto sítí ovlivnil?

Zdroj: Meta

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)