Facebook představil svůj vlastní virtuální svět Horizon

facebook horizon

Znáte film Ready Player One, kde existuje virtuální svět Oasis, ve kterém neexistují hranice? Pak vězte, že Facebook chystá svou vlastní verzi. Jmenuje se Horizon a budeme v něm moci dělat vše, co se nám zachce od hraní her přes setkávání s přáteli až po zkoumání uživateli vytvořených světů.

Pokud jste někdy zkoušeli Second Life, asi ten nejpopulárnější virtuální svět, jedná se o podobný koncept, který však bude použitelný pouze s VR brýlemi. Na začátku si vytvoříme vlastní avatar, pod kterým budeme ve světě vystupovat. A pak? Hurá do světa. Fantazii se meze nekladou. Hraní her, sledování filmů s přáteli či setkávání se s nimi bude ve světě Horizon každodenním chlebem. Má zde fungovat taktéž průvodce Horzion Locals, který uživatelům poskytne pomoc v oblasti zabezpečení a naučí je, jak bojovat proti trollům či dokonce pedofilům.

Welcome to Facebook Horizon

Welcome to Facebook Horizon

Jako první zde byla ukázána hra Wing Strikers, což je jakási závodní letadlová akce, která půjde hrát pouze online. Pokud se budete chtít rychle přemístit mezi virtuálními místy, poslouží vám k tomu tzv. Telepod, Facebookovská obdoba klasického teleportu. Na první pohled vypadá Horizon jako míchanice Second Life, The Sims, Robloxu a právě Ready Player One. A zřejmě u posledního zmíněného je inspirace očividná, jelikož Facebook v roce 2016 rozdával každému novém zaměstnanci kopii této knihy. Prim zde kromě zkoumání již vytvořených světů bude hrát taktéž vytváření těch vlastních. Co takhle vytvořit tropický ostrov a následně na něm uspořádat mega party s kamarády? Žádný problém.

Facebook chce zároveň Horizon držet v duchu reálného světa a nedělat z něj další díl GTA. Zmiňuje, že bude ve světě existovat bezpečnostní služba, která má uživatele odradit od vulgárního chování, což by mělo mít za následek vytvoření vlastní ohleduplné kultury. Pokud se přesto najde někdo, kdo vám bude pít krev, lze si ho jednoduše zablokovat nebo nahlásit. Horizon nebude ale pouze nádherný svět. I zde se budou zobrazovat reklamy a ve městech budou fungovat billboardy a dokonce vlastní provozovny slavných značek. Pokud tak budeme chtít vyrazit na nákup, nebudeme se muset zvedat z gauče (Myslíme tím nákup do reálného života – nakoupíte v Horizonu, přijde vám poštou).

Bude Facebook Horizon důvodem, proč si koupit VR?

Zdroj: techcrunch.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)