Facebook Events: aplikace pro správu událostí přichází na Android

facebook-events-android_ico

V říjnu tohoto roku vyšla aplikace Facebook Events (respektive Events from Facebook) pro operační systém iOS. Během několika dní bude zveřejněná v Obchodě Play a tím dostupná i pro Android. V programu je možné procházet události v okolí a získávat informace o blížících se akcích. Kromě toho umí aplikace pracovat s importovanými kalendáři, agregovat příspěvky z časové osy a zobrazovat oznámení z hlavní aplikace.

Na “jablečné platformě” se aplikace Facebook Events nesetkala s příliš výrazným ohlasem – v žebříčku popularity App Annie se pohybuje mezi 250. a 500. příčkou. Cílem programu je jednodušší objevování a správa událostí. Uživatel si tak může vyhledat akce, které by ho nebo jeho přátele mohly zajímat. Aplikace sama o sobě umí uživateli doporučit vhodné událostí na základě času, místa a zájmů. Akce jsou prezentovány v interaktivní mapě, přičemž lze zobrazovat nejen nejbližší okolí, ale i jiná místa. Pokud se třeba chystáte na dovolenou, můžete si najít zajímavou událost v okolí plánované destinace. Akce, kterých se hodláte zúčastnit, se pak zobrazují v přehledné formě v kalendáři, do kterého si můžete nechat promítat i další kalendářové zdroje. Události lze sdílet s přáteli, i když nemají nainstalovanou aplikaci Facebook Events.

Co aplikace Facebook Events slibuje?

V popisku aplikace v iTunes jsou jako zásadní vlastnosti jmenovány:

  • Sledujte nejnovější události, akce, na které v poslední době reagovali vaši přátelé a informace od pořadatelů.
  • Najděte si zajímavé akce ve vašem okolí na interaktivní mapě s možností filtrování podle času a kategorie.
  • Nechte si doporučit události podle toho, které jsou populární mezi vašimi přáteli, které jste navštívili v minulosti a stránek, jež se vám líbí.
  • Možnost přidat si kalendáře z telefonu sledovat všechny vaše plány na jednom místě.
  • Volitelná oznámení o nadcházejících událostech, díky kterým budete mít přehled.

Pokud by se největší sociální síti podařilo zvýšit zájem o tuto aplikaci, mohlo by to podpořit jednu z největších odlišností proti konkurenčním sociálním sítím. Z hlediska pořádání akci pro skupiny lidí je Facebook oblíbeným a snadno pochopitelným řešením.

Aplikace zatím není v Obchodě Play, nicméně měla by se v něm objevit v následujících dnech.

Využijete aplikaci Facebook Events, nebo je to dle vašeho názoru další zbytečný program? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: techcrunch.com, phonearena.com, itunes.apple.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)