TOPlist

(Nové problémy) Masivní Facebook Down, služby nefungují a výpadek hlásí i Messenger, IG a WhatsApp

Facebook Down

Aktualizováno 12. 07., 09:42, nelze přidávat komentáře ani posty: Facebook zažívá od středečního odpoledne masivní výpadek po celém světě. Nejhorší je situace v USA a západní Evropě, výpadek se nevyhnul ani České republice. Kromě Facebooku hlásí problémy také Messenger, Instagram nebo WhatsApp, tedy aplikace z portfolia Facebooku. Ne všichni však problémy zaznamenali, někomu fungují zcela normálně nebo jen o něco pomaleji. Jiní naopak hlásí problémy i po několika dnech, kromě obrázků se často nenačítají komentáře.

Facebook Down začal ve středu odpoledne

První problémy se objevily krátce po 15:00 našeho času. Sám jsem byl tou dobou vyzvednout zásilku z e-shopu a nechtěl se mi načíst obrázek s číslem objednávky. Na Androidu aktuálně nelze zvětšit obrázky v Messengeru, na iOS se pak neukážou vůbec. Některým uživatelům nejdou obrázky ani nahrávat na zeď, jiní zase hlásí rapidní zpomalení služeb. Problémy ohlásil i Twitter, ten však podle všeho sjednal za několik hodin nápravu.

Facebook Down - problémy

Nejvíce je zasažení západní a východní pobřeží USA, a ve stejné síle také západní Evropa, zejména oblast Beneluxu. S problémy se nemusí setkat všichni, záleží totiž, jaký server Facebooku zrovna připojení zajišťuje. Zatím není známo, co přesně tak masivní výpadek služeb Facebooku způsobilo, ale je až nápadně podobný nedávnému Googlu Down. Udělal Facebook opravdu chybu při běžné údržbě, jak později uvedl, nebo stojí za výpadkem něco jiného?

Aktualizované info ohledně Facebook Down

Aktualizace 03. 07. 2019, 23:16: Stále méně uživatelů hlásí problémy se službami Facebook, zmíněné oblasti jsou ale stále zasaženy. Výpadek sociálních sítí trvá déle, než tomu bylo u Googlu, přesto očekáváme, že bude do rána všechno v pořádku.

Aktualizace 04. 07. 2019, 08:31: Problémy se službami Facebooku se zmírnily na území Spojených států, o to více však zasáhly Evropu. Ze západní se postupně rozšířily do střední a jižní, a výpadek Messengeru, WhatsAppu i dalších služeb hlásí také v Indii, Japonsku a na východním pobřeží Středozemního moře. Facebook sice hlásí, že už by mělo být vše funkční, ale u některých uživatelů problémy trvají.

Aktualizace 04. 07. 2019, 12:09: Situace už by měla být vyřešena, na některých místech (včetně střední Evropy) se však stále výpadky objevují.

Aktualizace 04. 07. 2019, 22:38: Ačkoliv by měly být služby v pořádku, hlásí řada uživatelů z USA a Evropy problémy. Obrázky i videa se načítají dlouho nebo vůbec. Nově je zasažena také Ukrajina, kde se předtím výpadek neprojevil.

Aktualizace 08. 07. 2019, 15:54: Po delší odmlce opět aktualizujeme. Nejhůře je na tom západní Evropa a západní i východní pobřeží USA. Uživatelé hlásí, že se jim kromě obrázků nenačítají komentáře a stejně tak je nemohou přidávat.

Aktualizace 12. 07. 2019, 09:42: Ani po několika dnech se Facebooku nepodařilo problémy zcela vyřešit. Ačkolikv zasažené oblasti oslabují, někteří uživatelé stále nemohou psát příspěvky, komentovat ani nahrávat fotky. Zasažená území se nemění.

Dopadl Facebook Down i na vás?

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)