Pod drobnohledem Facebooku jsou i vaše zprávy a fotky z Messengeru

facebook skenuje zpravy a fotky messenger

Po skandálu s Cambridge Analytica to má nyní Facebook hodně těžké. Důvěra veřejnosti v tuto sociální síť se hodně snížila a nyní jsou tak pod mnohem větším pozorováním, nejen od komunity, ale i od novinářů. Mark Zuckerberg je nyní téměř každý den v nějakém rozhovoru. Pro server Vox uvedl, že Facebook je schopen sledovat zprávy a fotky v Messengeru. Mají ale důvod.

Facebook sleduje zprávy a fotky, aby zabránil zneužití sociální sítě

Samozřejmě to vyvolalo značné otázky o tom, do jaké míry Facebook sleduje svou chatovací službu. Pro mnohé jde o novou informaci, nicméně podobné “skenování” probíhá ve většině sociálních sítích, chatovacích aplikacích, emailech atd. A to nejen od Facebooku, ale i třeba Googlu, Microsoftu apod. Data jsou pro tyto společnosti důležitá, takže se není divit tomu, že jich chtějí získat co nejvíce. A to i takovým způsobem, který se někomu může zdát jako porušení soukromí. To je holt v dnešní době cena za to, že tyto služby můžeme používat zdarma.

facebook zuckerberg

Zpátky ale k Messengeru a Facebooku. Zprávy a fotky v Messengeru musí odpovídat stejným standardům a normám jako má samotný Facebook. Kontrola probíhá strojovým skenováním příspěvků a fotek. Pokud stroj objeví něco podezřelého, předají informace lidskému moderátorovi a pokud zjistí, že obsahuje něco, co porušuje pravidla, zpráva je vymazána nebo uživatel zablokován.

Algoritmy Facebooku hledají dětskou pornografii, malware a také příspěvky k podněcování k genocidě. Což se dá chápat, žádná společnost nechce být spojována s tím, že se přes jejich služby šíří výše zmíněné věci. Každopádně pokud se o vaše soukromí obáváte, můžete přejít na zabezpečenější komunikační platformy. Existuje mnoho aplikací, které například podporují End-to-End šifrování.

Vadí vám, že Facebook skenuje zprávy a fotky v Messengeru?

Zdroje: digitaltrends.com, tomsguide.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)