Facebook avatar pro všechny. Poslouží jako profilovka či samolepka

Facebook avatar

Mobilní aplikace Facebook přináší v nové (a asi i finální) vlně dalším uživatelům možnost vytvořit si vlastního grafického avatara. Novinka, která se u nás objevila už v průběhu dubna a psalo se o ní ve světě už vloni, dorazila před pár hodinami do aplikace spoustě dalších lidí. Facebook avatar může zastupovat uživatele a jeho vizáž, reálnou či vymyšlenou, na různých místech této sociální sítě. Kreslená postavička může být použita na profilovou fotografii nebo třeba do sady vlastních nálepek (emoji).

K vytvoření se dá dostat na několika místech, například tlačítkem u avatara někoho jiného nebo v sadě nálepek při psaní. Výrobu postavičky zajišťuje celkem povedený editor a její podobu lze zpětně libovolně měnit. V editoru je možnost z tělesných proporcí vybrat odstín pleti, typ vlasů a vousů, tvar obličeje, nosu, rtů, očí, obočí a také celé postavy. U většiny atributů i s barvou. K tomu lze vybírat z několika druhů oblečení a doplňků jako jsou pokrývky hlavy či brýle. Při vytváření je možné si do okýnka zapnout přední kameru, což je velmi užitečná funkce.

Výsledný Facebook avatar pak jde okamžitě sdílet na zeď nebo nastavit jako profilovou fotku. A to i dočasně. Po úspěšném vytvoření se také automaticky vygenerují nálepky, které můžete používat v Messengeru či v komentářích. Pokud budete chtít svého kresleného “zástupce” editovat, můžete tak učinit třeba z nabídky nálepek po otevření klávesnice. S příchodem Facebook avatarů by se mohl alespoň trochu snížit počet neosobních profilových fotografií. Máme na mysli ty úplně prázdné, případně zaplněné domácími mazlíčky, auty, potomky nebo kytičkami.

Máte už možnost vytvořit Facebook avatara? Od kdy?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek