Facebook vyvíjí drona s rozpětím křídel jako Boeing 737, poskytne internetové připojení

CX Deck

Společnost Facebook nepracuje pouze na vylepšování své sociální sítě či dalších služeb, ale soustředí se i na vývoj jiných, a mnohdy velmi zajímavých, technologií. Jednou z nich je i projekt Facebook Aquila, pod kterým se skrývá bezpilotní letoun. Ten se na první pohled může jevit jako malý letoun pro modeláře, opak je ovšem pravdou. Toto vzdušné plavidlo se totiž pochlubí rozpětím křídel 42 metrů a hmotností 400 kg. Díky solárnímu napájení je ale schopno vydržet ve vzduchu až 3 měsíce, operuje pak ve výšce 18 až 27 km. Co si tvůrce sociální sítě od projektu Facebook Aquila vlastně slibuje? Facebook tuto skutečnost prezentuje ve svém videu.

facebook aquila dron

Díky vývoji laseru pro bezdrátový přenos dat plánuje Facebook pokrývat nedostupné oblasti internetovým připojení – rychlost přenosu se blíží k 10 Gb/s. V současné době se jedná pouze o projekt a nemůžeme počítat s tím, že by se dron Facebook Aquila v nejbližších měsících objevil na obloze pro běžné uživatele. Nyní se to zdá jako sci-fi, ale jak sami vidíte, vývoj jde nezastavitelně dopředu.

zdroje: facebook.comtheguardian.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)