Zpomaluje Facebook aplikace mobilní telefony s Androidem?

facebook aplikace

Asi není žádným překvapením, že oficiální Android aplikace společnosti Facebook a její důležitá součást, Facebook Messenger, můžou omezovat výkon vašeho zřízení. Jedná se totiž o aplikace, jejichž procesy a především také oprávnění sahají mnohdy tak daleko, že zůstává rozum stát. Navíc zůstávají prakticky neustále v paměti. Uživatelé portálu Reddit se vlivu Facebooku na rychlost mobilních telefonů podívali v benchmarku DiscoMark na zoubek, přičemž dospěli k následujícímu závěru – pokud si Facebook s Messengerem ze zařízení odinstalujete, měl by se výkon vašeho zařízení, alespoň tedy co se týče rychlosti spouštění aplikací, zrychlit o 15 %.

Facebook podle nezávislých testerů zpomaluje zařízení o 15 %

facebook zpomaluje discomark

Že se nejedná o zrovna zanedbatelnou hodnotu si v dnešní době, kdy máte ve vašich smartphonech nainstalovaných spoustu dalších “žravých” aplikací, dokážete hravě odvodit. Jesliže bez Facebooku v mobilním telefonu nevydržíte, bohužel se nedá nic dělat. Pokud ale začnete pociťovat, že se vaše zařízení začíná zpomalovat, na vině může (ale taky nemusí) být známá namodralá sociální síť.

Jak jsou na tom vaše telefony?

I v redakci používá část našich redaktorů aplikaci Facebook a výrazného zpomalení jsme si nevšimli. Je ovšem pravdou, že se tato skutečnost může lišit telefon od telefonu a často si člověk zpomalení nemusí všimnout. Nebo to zkrátka připisuje jiné skutečnosti. Jak jsou na tom vaše telefony? Zaznamenali jste také zpomalení kvůli Facebook aplikaci?

Zdroj: Phandroid.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (36)