Facebook překonal milník, který se žádné aplikaci třetí strany nepovedl

facebook

Facebook je vůbec jednou z nejstahovanějších aplikací všech dob. Schválně, kdo z vás ho nikdy neměl nainstalovaný? Dokazuje to také nový milník, kterého sociální síť dosáhla – 5 miliard stažení. Doposud se takto vysoký počet instalací/stažení povedl pouze předinstalovaným Google aplikacím, jako Mapy, Gmail či YouTube.

Facebook se nyní k elitnímu klubu připojuje. Obchod Play nyní hlásí, že aplikace má na svém kontě více, než 5 miliard stažení. Mimochodem před pěti lety překonal milník jedné miliardy. Od té doby se každý rok toto číslo navyšuje o 800 milionů stažení. Aplikace Facebooku se tak stává historicky první aplikací, které se to po těch Googlích podařilo.

facebook stažení

To, že je nejstahovanější aplikací zrovna Facebook a ne třeba Twitter či Instagram má své opodstatnění. Kromě toho, že je to stále jedna z dlouhodobě nejpopulárnějších sociálních sítí zde hraje hlavní roli smlouva o předinstalaci aplikace přímo v systému Android. Ta vznikla před pár lety se společnostmi jako LG, Samsung či Huawei.

Používáte aplikaci Facebook?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)