Facebook konečně zavádí jednu z nejžádanějších funkcí vůbec

aplikace Facebook vlákna Feeds chronologické řazení

Také vás štve, že v mobilní aplikaci Facebook občas zničehonic vidíte fotky z týden staré oslavy vašeho kamaráda nebo třeba odkaz na článek popisující dění několik dní nazpět? Jde bohužel o efekt všudypřítomného algoritmu, který se snaží (někdy dost nelogicky) k uživatelům doručovat obsah vyfiltrovaný podle zájmů či předchozích interakcí a ignoruje přitom téměř kompletně chronologické řazení. Dlouholetý tlak ze strany uživatelů, aby se přece jen v nějakém režimu dal obsah řadit podle času, byl konečně vyslyšen.

“Jednou z nejžádanějších funkcí Facebooku je zajistit, aby lidé nezmeškali příspěvky svých přátel. Proto dnes spouštíme kartu Feeds, kde můžete vidět příspěvky od svých přátel, skupin, stránek a dalších odděleně v chronologickém pořadí. Aplikace se bude stále otevírat do personalizovaného kanálu na kartě Domů, kde vám náš vyhledávací engine doporučí obsah, o kterém si myslíme, že vás bude zajímat nejvíce. Na kartě Feeds si však budete moci své prostředí dále přizpůsobovat a ovládat,” informoval přímo šéf firmy Meta Mark Zuckerberg i s ukázkovým videem.

My v našich telefonech oficiálně zaváděnou novinku Feeds (česky by se mohla jmenovat Kanály či Vlákna) zatím nevidíme. Pravděpodobně bude potřeba počkat na jednu z novějších verzí aplikace Facebook.

Už vám tyto nové Feeds v aplikaci Facebook fungují?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)