Aternativní obchod s aplikacemi F-Droid vychází v plné verzi

f-droid plna verze

Pokud se více zajímáte o aplikace a obzvlášť ty Open source, tak jste již určitě slyšeli o F-Droid. Jde o alternativní obchod s aplikacemi neboli softwarový repozitář, ve kterém se nachází právě Open source aplikace. Po letech vývoje konečně vychází v plné verzi 1.0.

Plná verze F-Droid přichází s několika novinkami

Vizuálně se plná verze moc nezměnila, všimnou si můžete například jiné velikosti ikonek nebo mírných změn u rozložení prvků. Dále je k dispozici “Co je nového” v ní se dají najít přehledy změn v poslední verzi aplikace.

Další změny už jsou “neviditelné”. Například procházení v aplikaci je nyní rychlejší a obecně méně laguje než předchozí verze. Nově se přichystala podpora aktualizací na pozadí, takže stáhnuté aplikace přes F-Droid se budou automaticky aktualizovat stejně jako Google Play. K této funkci je však potřeba root i odemčený bootloader. Takže velké množství lidí bude spíše preferovat manuální aktualizaci.

Pokud si budete chtít F-Droid stáhnout, tak musíte přes oficiální stránky a následně přímo v aplikaci aktualizovat, nebo třeba APKMirror. Přímo na Google Play aplikaci nenajdete, a to z toho důvodu, že Google nepovoluje ve svém obchodě jiné repozitáře softwaru, ze stejného důvodu například na Google Play není ani Amazon obchod s aplikacemi.

Používáte na svém telefonu F-Droid, nebo si vystačíte s Google Play?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)