Budeme mít konečně výhodu? Exynos 2100 překonává Snapdragon 888

exynos 2100

Poslední dobou jsme na Samsung poměrně dosti naštvaní. Pravidelně nám totiž namísto kvalitních a ověřených čipsetů od Qualcommu servíruje své vlastní Exynosy, které sice nejsou vyloženě špatné, ovšem na kvalitu od amerického výrobce dlouhodobě ztrácejí. To by se však mohlo nyní změnit. Nový Exynos 2100 dle všeho totiž překonává výkon čipsetu Snapdragon 888.

Exynos 2100 překonává Snapdragon 888

Už teď je jisté, že bude jihokorejský gigant opět nabízet dva modely. V Evropě nám opět bude tikat Exynos, tentokrát s označením 2100 a pro USA a vybrané asijské trhy bude opět dostupný Snapdragon. Jenže jásat mohou dle nových benchmarků právě obyvatelé starého kontinentu. Leaker Ice Universe totiž sdělil, že si na jedno jádro vysloužil Exynos 1 108 bodů, zatímco v multijádrovém testu 3 963 bodů. Snapdragon ve stejném testu získal na jedno jádro 1 135 bodů a ve více jádrech pak 3 794 bodů.

Exynos 2100 Snapdragon 888

V testu na jedno jádro tedy stále trochu ztrácí, ale při zapnutí všech jader Snapdragon překonává. Není však důležitý jen výkon, ale také energetická efektivita a další aspekty. My jen doufáme, že Samsung konečně udělal kvalitní čipset a evropští zákazníci nebudou strádat.

Překoná Exynos Snapdragon?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)