Menu

Externí kamera DxO One pro Android telefony slibuje perfektní fotografie

Společnost DxO pravděpodobně znáte ve spojení se žebříčkem kvality fotoaparátů i telefonů. Před několika lety se pustili i do hardwaru, a to do externího fotoaparátů pro telefony. Nazývá se DxO One a pro iPhony je již dostupný od roku 2015. Zanedlouho konečně vychází i pro Android telefony.

DxO One se dá předobjednat ve speciální Early Access edici

DxO One má 20,2 MPx, světelnost f/1,8 a podporuje focení do RAW, “SuperRAW” a u videí nabízí například až 4x zpomalení videa. Kamerka se zapojuje do USB-C konektoru u telefonu. Android verze bude umět všechny funkce, co iOS, až na Time-Lapse a podporu živých přenosů na Facebook. To podle společnosti přijde později.

dxo one fotoaparat android

 

Oficiálně se podporuje poměrné malá část telefonů. A to HTC U11, Huawei Mate 9, Huawei P10, LG G6, LG V20, Moto Z, Nexus 5X, Nokia 8, Nubia Z11 mini, Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy Note8, Samsung Galaxy S8 a Honor 9. Každopádně se očekává, že kamera bude fungovat i na dalších telefonech s USB-C a seznam se bude zvětšovat.

fotoaparat dxo one early access

 

DxO One pro Android telefony vychází za několik měsíců, ale již nyní se dá předobjednat na oficiálních stránkách společnosti. A to rovnou ve speciální edici, ke které se přibaluje ještě odolné pouzdro, které je vodotěsné a speciální software DxO. Za tohle všechno i s kamerou se platí 499 dolarů. V přepočtu s DPH tak zhruba 13 tisíc korun, což je hodně sebevědomá cena a rozhodně jsme zvědaví, o kolik lepší fotografie dokáže DxO One pořídit.

Koupili byste si podobný externí fotoaparát pro telefony?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Karel Fiedler

1.12.2017 10:17

Určitě to bude lepší – má to 1″ senzor (což odpovídá např. Nikon 1 fotoaparátům) – viz.:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/dxo-one/dxo-oneA.HTM

přístroj podobných schopností použitý fotoaparát Nikon 1 J2 + 11-27,5 mm přijde na 5 990 Kč
https://www.megapixel.cz/nikon-1-j2-11-27-5-mm-stribrny-bazar?gclid=Cj0KCQiAmITRBRCSARIsAEOZmr7rhMdjVbFCRpVoppt1-uOsLyxJDDrMl6URFwCcJRHw7KYIQ63MxFkaApGrEALw_wcB

Osobně bych uvítal i jiná ohniska ….

TonyKuba

TonyKuba 8

1.12.2017 11:38

V 90 tých létech jsem měl véčkový telefon Philips, který měl také tímto způsobem řešený fotoaparát, jistě nebyl asi tak “dobrý” ale fungoval spolehlivě. Za tu cenu mi vadí , že si konsktruktér alespoň trochu nepohrál se způsobem připojení aparátu k mobilu, jediný spoj – držení přes USB pokládám za slabinu a dále uvažuji, proč bych si měl kupovat za 13 tisíc takového trpaslíka, když mám v telefonu Samsund S8 slušný foťák a stačí si přikoupit vodotěsné pouzdro. Pokud externí připojitelný fotoaparát tak něco co tady měl Sony (dobrý skleněný zoom objektiv a čip APS-C, dá se ještě sehnat v bazarech)

Libb

Libb 49

1.12.2017 11:59

Hračka fajn, ale ta cena je dost mimo se obávám :(

Miichaell

1.12.2017 12:23

Nějak nevím, kdo by si toto mohl koupit. Za danou cenu se dá sehnat například Lumix LX100, který má větší senzor, ještě o chlup světelnější sklo (při přepočtu clony na FF pak o hodně), hledáček a fyzické ovládání na foťáku a milion dalších věcí – například zoom. Pojmout to jako širokáč typu GoPro, ale s 1″ senzorem a připojitelné k telefonu, pak by to MOŽNÁ mohlo mít úspěch. Takto, vzhledem k tomu, že po vybití telefonu už si nezafotíte, tak si myslím, že to zapadne. Stejně jako spousta dalších krámů, co výrobci mobiů a mobilního příslušenství produkují, nikdo se je o to neprosil, ale věci, co lidi žádají, tak nejsou.

Zogoth

zogoth 3

1.12.2017 12:59

Ta cena je naprosto nesmyslná fakt nechápu kdo by si toto mohl koupit.

Vovi

vovi56 4

1.12.2017 13:40

Ale sázím boty, že v žebříčku DxO se dostane hóóódně vysoko :-D

Abkraka_a

AlešA 7

1.12.2017 18:58

Cena komická
Připomíná mi to řešení co jsem měl na starém ericssonu s 256 barvama:)
Za ty peníze radši kompakt nebo přidat pár talířů a koupit nejlevnější zrcadlovku(ano vím krám navíc ale detail ve foto úplně někde jinde)
Nevidím smysl v tom kupovat to k vlajkové lodi..
Kdyby raději DxO vydalo foto aplikaci pro všechny, stejně vedi vše o snímacích. Prostě by fotila surové bez post procesingu …. A všichni víme že i telefon co umí jen 720p 60fps a 4k v 30fps se pomocí winraru a notepadu dá lehce naučit 4k s 60fps , dokonce lze zapnout i stabilizace… kterou jinak umí jen při HD videu…
Toto mi postrádá smysl i kdyz má 1″ snímač( otázka proč jen 1″ když je to externí, za ten peníz by to mohlo mít, alespoň nějaký výměnný sklo, ale zase díky usb C je to 2v1 foto a selfie kamera :D Snad k tomu udělají ATEX pouzdro, koupím je že zvědavosti, jsem na zvědavej co zvládne a kolik fotek vydrží baterie…. Bylo by dobré kdyby šla připojit k pc jako web kamera, ale to už bych chtěl asi moc :D za ty drobné…
Bylo by dobré kdyby to samo fotila bez smartfounu.. V tom bych pak viděl smysl

RSS (komentáře k článku)