Xiaomi bere útokem evropský trh: Prodej telefonů vzrostl o tisíc procent

evropsky trh xiaomi prodej telefonu

Agentura Canalys vydala svou čtvrtletní zprávu o dodávkách chytrých telefonů na evropský trh. Celkově čísla nevypadají moc dobře, a to díky menším prodejům telefonů ve Velké Británii, Francii a Německu. Nicméně díky střední a východní Evropě nejsou výsledky tak hrozné. Je to hlavně díky úspěchům Xiaomi, kde se zvýšil prodej o tisíc procent. Velmi dobře je na tom také Huawei a Nokia.

Evropský trh posílily čínské telefony a Nokia

Na úplné špičce stále neohroženě zůstává Samsung s více než 15 miliony kusy. Jde o jednu třetinu trhu s mobily v Evropě. Nicméně je to o 15,4 % méně kusů než za stejné období v minulém roce. Apple si udržel druhé místo s 10,2 miliony dodaných kusů, ale také poklesl o 5,1 procent.

nejprodavanejsi mobily evropsky trh q1 2018 Dodávky telefonů v prvním čtvrtletí roku 2018

Třetí místo pak neohroženě drží Huawei s 7,4 miliony kusů. Pomalu ale jistě se přibližují ke společnosti Apple. Oproti minulému roku jde o zvýšení 38,6 procent. Čtvrté místo obsadilo už dříve jmenované Xiaomi, které dodalo 2,4 milionů kusů telefonů. V Evropě šlo o zvýšení tisíc procent. Společnost Xiaomi úzce spolupracuje s distributory, aby se dostala do co nejvíce zemí.

Zajímavé je také páté místo, které obsadily Nokia telefony. Ty vyrábí společnost HMD Global. Název „Nokia“ je v Evropě stále zvučný a restart značky se tak zatím daří velmi dobře.

Společnost Canalys také zveřejnila zajímavé trendy, které se v prvním čtvrtletí 2018 objevily. Mezi ně patří displeje s poměrem stran 18:9, více než 4GB paměti RAM a duální fotoaparát. Dual Sim telefony se zvýšily jen o 8 procent. Všechna čísla jsou uvedena ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2017.

Překvapila vás nějaká společnost v TOP 5? Vlastníte již telefon s 18:9 displejem nebo s duálním fotoaparátem?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)