Evolveo StrongPhone G4: odolný telefon splňující armádní normy přichází do ČR

EVOLVEO_StrongPhone_7 (1)

Česká společnost Evolveo je známá zejména pro svou orientaci na outdoorovou elektroniku a v její nabídce nechybí ani několik chytrých telefonů. Jejich řady nyní nově rozšiřuje také smartphone Evolveo StrongPhone G4. Tato novinka na našem trhu sice nenabídne oslňující specifikace, potenciální kupce však může zaujmout plněním odolnostní normy definované Ministerstvem obrany USA.

Odolný telefon v civilním balení

Jednou z výhod novinky je bezesporu její vzhled. Tedy ne že by Evolveo StrongPhone G4 bylo bůhví jaký krasavec, oproti jiným obrněncům však vypadá vcelku “civilně” a nijak zvlášť na sebe neupozorňuje. Co se hardwaru týče, žádný zázrak nečekejte, pokud však nepatříte mezi náročné uživatele, měl by vám dostupný výkon postačovat. Evolveo StrongPhone G4 v sobě ukrývá chipset MediaTek MT6737 se čtyřjádrovým procesorem a grafickým čipem Mali T720MP2. Potěší přítomnost 3 GB RAM a 32GB úložiště, dále rozšiřitelné o microSD karty.

Další výbava telefonu zahrnuje 5″ HD IPS displej, 13MPx fotoaparát či podporu LTE sítí. Použitá baterie disponuje kapacitou 3000 mAh, což na jednu stranu není úplně málo, na stranu druhou by se nám u outdoorového telefonu líbila baterie větší. Evolveo StrongPhone G4 běží na Androidu 6.0 Marshmallow.

Evolveo StrogPhone G4

Rozměry přístroje jsou 145 × 75 × 10 mm a jeho hmotnost dosahuje 180 gramů. Odolnost vůči nárazům a vibracím telefonu zajišťuje pevný hořčíkový rám a pogumovaný povrch těla. Vedle armádní normy MIL-STD-810G telefon pochopitelně plní také normu IP68 deklarující odolnost vůči vodě a prachu.

Testováno dle MIL-STD-810G-2008:

  • nízký tlak (nadmořská výška), zkušební metoda 500.5, postup I
  • vlhkost, zkušební metoda 507.5
  • sluneční záření, zkušební metoda 505.5, postup II
  • kyselé prostředí, zkušební metoda 518
Evolveo StrongPhone

Evolveo StrongPhone

  • Displej 5", HD, IPS, 294 ppi
  • Procesor MediaTek MT6737
  • RAM 3 GB
  • Fotoaparát 13 MPx
  • Úložiště 32 GB
  • Baterie 3 000 mAh

Na našem trhu se již Evolveo StrogPhone G4 začíná prodávat, a to za 8 490 Kč s DPH. Na závěr pak ještě dodejme, že se opět nejedná přímo o výrobek společnosti Evolveo nýbrž o re-brandovaný smartphone Nomu S20.

Co na telefon Evolveo StrongPhone G4 a jeho českou cenu říkáte?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)