Evoluce telefonů Sony Xperia Z v jednom obrázku

xperia_z_jedno_ico

Japonský výrobce Sony v každé další verzi své modelové řady Xperia Z provádí větší i menší změny, jimiž se snaží svou vlajkovou loď dovést až k dokonalosti. Pěkně je to vidět, pokud se podíváte na boční hranu telefonů Xperia Z, Z1, Z2, Z3, Z3+ a Z5 na obrázku níže. Zatímco první generace měla bok prakticky rovný, další dva nástupci již přinesli mírné zaoblení hran. Xperia Z3 a její následovníci pak již nastoupili do ringu se zcela oblými hranami.

Další faktor, který u telefonů Xperia Z prošel viditelným vývojem, je velikost a pozice hardwarových tlačítek pro nastavení hlasitosti. Ta se na Xperii Z5 dostala zatím nejníže kvůli snímači otisků prstů. Spolu s Xperií Z3 byly představeny rohy s posílenou ochranou proti nárazu – ty byly v případě Z3 matné, u modelu Z4 naopak lesklé.

Prakticky konstantní je pozice tlačítka pro zapnutí/vypnutí respektive probuzení/uspání telefonu. I když na posledním modelu toto tlačítko de facto neexistuje, ikona napájení se stále používá na tlačítku snímače otisků prstů.

Sony Xperia Z: tak šel čas…

Je vidět, že řada Sony Xperia Z šla od počátku roku 2013, kdy byl představen první model spíše evolučními krůčky, které ale v celkovém srovnání se zatím posledním kouskem znamenají poměrně viditelné změny. Uvidíme, kam se bude vývoj japonských mobilních telefonů vyvíjet dál.

Evoluce telefonů Sony Xperia Z v jednom obrázku Evoluce telefonů Sony Xperia Z v jednom obrázku

Líbí se vám směr, kterým míří vlajkové lodi společnosti Sony, nebo byste raději viděli nějaký skutečně revoluční model? Vyjádřete se v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroj: Xperia Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)