TOPlist

Už nejen pro iPhony: Eve uvádí zařízení s podporou Matteru

Eve Motion senzor Eve Energy zásuvka Eve Door Window Matter smart home

Nedávno jsme vás informovali o tom, že populární smart home značka Eve posílá na trh šikovnou sadu, díky které pravděpodobně i u vás doma můžete proměnit běžné rolety na chytré. Ani ne měsíc stará zprávička přitom končila pozitivní vyhlídkou, že produkty této společnosti, které byly dříve úzce spjaty hlavně s přístroji značky Apple, budou postupně podporovat také nový univerzální protokol Matter. A tedy i ovládání z Android zařízení. Rolet se to nejspíš ještě netýká, ale na trh už míří tři jiná zařízení, která už si s Matterem z výroby rozumí.

Zmíněnými produkty jsou chytrá zásuvka Eve Energy, okenní či dveřní bezpečnostní senzory Eve Door & Window a bezdrátový pohybový senzor Eve Motion. Všechny tři již firma prezentuje na nové stránce, která je věnována právě novinkám s podporou protokolu Matter. Majitelé těchto zařízení ve starších verzích, které využívají pouze protokol Thread, mají nárok na bezplatnou aktualizaci.

„Díky standardu Matter se mohou těšit z produktů Eve nejen uživatelé Apple Home, ale také uživatelé chytrých domácností společností Google, Samsung a Amazon,“ zmiňuje výrobce vstup do světa dalších značek. „Všechny tři nové produkty budou již brzy dostupné u vybraných prodejců. Lokální ceny brzy upřesníme,“ slibuje firma Eve.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Na která zařízení s Matterem už si brousíte zuby?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)