Energy Bar: vyměňte ukazatel stavu baterie za barevný proužek

energy_bar_ico

Achillovou patou dnešních chytrých zařízení je výdrž na jedno nabití. I z tohoto důvodu bývá indikátor stavu baterie jedním z nejsledovanějších míst obrazovky. Některé oficiální i alternativní ROMky dovolují různé změny tohoto ukazatele – například do formy kroužku, který mění svou barvu, nebo snadno čitelných číslic. Aplikace Energy Bar od vývojářského studia IJP ale přichází s poněkud jiným přístupem v podobě subtilního barevného proužku, zobrazujícího se v horní částí obrazovky. Vyzkoušeli jsme ji a můžeme konstatovat, že tento způsob sledování stavu akumulátoru je pohodlný a efektní.

Co Energy Bar slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play se dočtete, že aplikace přidá proužek do horní části obrazovky, který indikuje aktuální úroveň nabití baterie. Pokud vám to připadá málo, autoři slibují také další funkce, jako je animace během nabíjení. Po poslední aktualizaci se Energy Bar aktivuje jako služba usnadnění, což pro uživatele údajně znamená vyšší spolehlivost a lepší integraci do systému.

Podívejme se nyní na možnosti a funkce této aplikace:

  • Nastavte tloušťku pruhu od vlasové linky až do hodnoty 21 obrazových bodů.
  • Proužek může být zarovnán vlevo/na střed/vpravo.
  • Možnost nastavení barevné palety zvlášť pro jednotlivé části pruhu.
  • Proužek se může schovávat v případě běhu aplikací v celoobrazovkovém režimu.

Jak Energy Bar funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 6.1.1 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 Lollipop. Po spuštění se okamžitě ocitnete na obrazovce s možnostmi nastavení, kde si můžete proužek indikátoru vyladit podle svých představ a potřeb.

Na konfiguraci se ještě podíváme – začněme tím, že Energy Bar zapnete přepínačem v horní nástrojové liště. Při prvním spuštění je na Androidu 5.0 a vyšším nutné aplikaci povolit přístup k možnostem usnadnění. To by mělo údajně zajistit vyšší stabilitu programu, nicméně toto tvrzení nemůžeme potvrdit – při zkoušení některých prémiových funkcí nám aplikace několikrát spadla.

Ve výchozím stavu je proužek, indikující úroveň nabití baterie, zelený a zobrazuje se za všech okolností u horní hrany obrazovky. Jak již zaznělo, všechny možnosti konfigurace najdete v aplikaci, takže si je nyní rychle probereme.

Bar Type – typ proužku. Na výběr jsou dvě možnosti: Normal Bar (tenká linka nad stavovým panelem) a Status Bar (obarví celý stavový pruh; je ale k dispozici jen po odemknutí).

Bar Thickness – pokud jste zvolili zobrazení v podobě tenké linky, můžete tímto nastavením změnit její šířku. Zatímco nejnižší hodnota 1 znamená skoro až neviditelný pruh, při nastavení maxima 21 už proužek určitě nepřehlédnete.

Origin of the Bar – pozice proužku: Left (zarovnaný doleva, ubývá zprava), Center (zarovnaný doprostřed, ubývá z obou stran) a Right (zarovnaný doprava, ubývá zleva).

Bar Visibility – pokud aktivujete volbu Auto hide on fullscreen apps, bude se proužek automaticky schovávat v okamžiku, kde nějaký program poběží v celoobrazovkovém režimu.

Color Configuration – zde máte na výběr ze dvou možností. V případě, že vyberete volbu Gradient, bude se barva proužku pohybovat plynulým přechodem mezi dvěma a více barvami. Konkrétní barvy si samozřejmě může navolit sám uživatel. Tato funkce je však dostupná jen v placené verzi.

Druhá varianta Segments pak dovoluje specifikovat několik intervalů “od – do” a příslušnou barvu, kterou bude proužek “obarven,” když je stav baterie ve zvoleném rozsahu. Logicky se nabízí například varianta, kdy je při nejvyšších hodnotách proužek zelený, od určité hranice oranžový a při blížícím se nedostatku energie červený. Výběr konkrétního odstínu je rychlý, jednoduchý a intuitivní.

Zdarma, nebo zaplatit?

Aplikace je k dispozici zdarma, a pokud se obejdete bez možnosti nastavování barevných přechodů (tj. vystačíte si se segmenty) a obarvení celého stavového řádku, asi najdete jen málo důvodů, proč za ní platit. Co tedy za částku bezmála 60 Kč dostanete?

  • Podpoříte vývojáře.
  • Možnost nastavení barevných přechodů.
  • Možnost podbarvení celého stavového řádku.
  • Odstranění reklam.
  • Další exkluzivní funkce, plánované do budoucna.

Resumé

Energy Bar je jistě zajímavý koncept zobrazování stavu baterie, který bychom ocenili jako volitelnou možnost i v čistém Androidu. V přehledné a přitom nijak nerušivé formě zobrazuje snadno čitelně stav akumulátoru, který je vidět za všech okolností. Příjemným překvapením je snadná a intuitivní konfigurace s mnoha možnostmi. Aplikace potvrzuje heslo, že “v jednoduchosti je síla.”

Energy Bar si dosud stáhlo více než sto tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3. Instalační balíček velký jen 1,5 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.3.3 a vyšším.

Energy Bar - A pulsating Batte
Energy Bar - A pulsating Batte
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)