Aplikace Email.cz – jednoduchý a rychlý klient pro e-mail na Seznamu

email.czh_00000

Internetový vyhledávač Seznam.cz představuje pro celosvětovou jedničku – Google – velmi zdatného soupeře, českým uživatelům navíc také nabízí e-mailovou schránku zdarma. Seznam před časem vydal aplikaci Email.cz, která zpřístupní veškerou práci s vaší schránkou přímo ve vašem Androidu. Jaká je aplikace Email.cz?

Uživatelské prostředí – v jednoduchosti je krása

Za vzhled a prostředí aplikace udělujeme jedničku – přesně tak má podle nás moderní aplikace vypadat. Ihned po spuštění se totiž dostáváme do příchozích zpráv, navíc zde máme možnost začít psát nový e-mail či vyhledat zprávu. Tažením prstu směrem dolů lze velmi rychle aktualizovat stav schránky, přejetím prstu z levého okraje k pravému zobrazíme další volby. Velice nás také potěšilo gesto pro rychlé smazání zprávy – stačí prstem přejet zleva doprava po příslušné zprávě a potvrdit smazání. Právě jednoduché a velmi rychlé rozhraní nás hned zkraje příjemně překvapilo.

email.cz

Psaní nové zprávy snadno a rychle

Ke psaní nové zprávy slouží stejnojmenná ikonka v pravém horním rohu na základní obrazovce. Nový klient Email.cz nabídne kromě samotného textu i možnost přiložit další soubory – opět jedním kliknutím. V nastavení aplikace lze rovněž přidat libovolný podpis, který se následně přidá pod každou novou zprávu.

email.cz (4)

Vyhledávání a správa e-mailů

Pokud na základní obrazovce přejedeme krátce prstem z horního okraje dolů, zobrazí se lišta vyhledávání, pomocí které lze vyhledávat mezi e-maily. Po otevření e-mailu jsou v horní liště k dispozici nejčastější volby (Odpovědět a Smazat), pod možností Další se skrývají všechny další důležité úkony, jak s danou zprávou naložit. Všechny e-maily jsou řazeny přehledně do svých složek, ke kterým se dostaneme z vysouvacího menu na levé straně.

email.cz (8)

E-maily všude na cestách – možnost uložení offline

Pokud byste potřebovali se svými zprávami pracovat i v době bez internetového připojení, můžete použít volbu Stáhnout zprávy do telefonu. Na výběr jsou e-maily maximálně týden staré, nebo všechny zprávy. Po stažení jsou dané e-maily uloženy do paměti telefonu a můžete k nim přistupovat i bez internetového připojení.

email.cz (11)

Zabezpečení PIN kódem

E-mailovou komunikací často proudí informace, které by se neměly dostat do cizích rukou. Tvůrci aplikace Email.cz na tento fakt mysleli a své aplikaci umožnili ochranu PIN kódem. Jak to funguje? Po nastavení PIN kódu je při spuštění aplikace vyžadováno 4číselné heslo, bez kterého se aplikace nespustí. PIN kód je rovněž vyžadován, pokud aplikace běží na pozadí déle než 30 sekund. Šikovné a praktické.

email.cz (12)

Závěr – aplikace Email.cz

Aplikace Email.cz nás příjemně překvapila – nabídne velmi rychlý, snadný a moderní přístup k vaší e-mailové schránce na Seznamu. Prostředí je velmi intuitivní, svěží a rychlé, což je u aplikace velmi důležité. Práce s e-maily nabízí vše podstatné, co by mohl běžný uživatel potřebovat. Potěší také možnost stažení zpráv do paměti telefonu či zabezpečení pomocí PIN kódu. Tento klient nenabízí žádná detailní nastavení či nadstandardní možnosti, proto je určen spíše běžným uživatelům, kteří potřebují opravdu jen to nejnutnější. Jelikož se jedná stále o první verze aplikace, někteří uživatelé se potýkají s nestabilitou. V našem případě jsme na žádný problém nenarazili, ale podobné problémy provází zpočátku každou aplikaci – jsme přesvědčeni, že případné problémy zmizí v dalších verzích. A co na závěr? Pokud máte e-mail na Seznamu, nebojte se aplikaci vyzkoušet – je zdarma.

Email.cz
Email.cz
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)