TOPlist

Máme smůlu! Elektromobil Xiaomi SU7 se nebude prodávat mimo Čínu

Xiaomi SU7 elektromobil
  • Čínská společnost Xiaomi spustila předobjednávky svého prvního elektrického auta
  • Model SU7 je k dispozici ve třech různých variantách, cena začíná pod 700 tisící korunami
  • Zájemci o koupi z dalších koutů světa mají smůlu, nebo minimálně prozatím

Xiaomi se do hlav evropských spotřebitelů zapsalo především jako výrobce mobilních telefonů, chytrých hodinek a fitness trackerů nebo cenově dostupných sluchátek. Před pár dny však firma udělala velký krok kupředu, když v Číně spustila předobjednávky svých prvních elektromobilů, s nimiž má do budoucna velké plány. Jak moc se dotknou zájemců z jiných koutů světa, však zůstává nejasné.

Vozidla Xiaomi SU7 se pyšní aerodynamickým sportovním designem a k dispozici jsou v devíti různých barvách za velice atraktivní ceny. Výrobce přitom láká na slušný dojezd, relativně vysoký výkon motoru a s ním související pěkné maximální rychlosti (zejména u modelu SU7 Max), chytře zpracovaný interiér či autopilotní systém. Sedany si získaly notnou dávku pozornosti také od českých nadšenců, ale ti se v nich s nejvyšší pravděpodobností hned tak nesvezou.

xiaomi su7 barvy

Jak informovala čínská média, která cituje server Gizmochina, Xiaomi v současné době nemá v plánu uvést své elektrické vozy mimo svou domovinu. Napříč svou rodnou zemí mezitím automobily vystavuje v kamenných prodejnách, kde se návštěvníci mohou o vozech dozvědět více informací v případě zájmu o jejich pořízení.

xiaomi su7 elektromobil

Xiaomi SU7 se prodává ve třech verzích, kromě té základní jsou dostupné také modely Pro (zajímavý poměr cena/dojezd) a Max (vysoký výkon a špičkový dojezd). Nejlevnější varianta se v Číně prodává za 215 900 jüanů, tedy méně než 700 tisíc korun v přepočtu.

Co říkáte na elektromobil Xiaomi SU7?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)