TOPlist

Hráčům se splní velký sen. Hra roku 2022 údajně zamíří na telefony!

elden ring mobily
  • Elden Ring je mezi hráči dodnes extrémně oblíbený a možná zamíří na mobily
  • Hra roku 2022 by měla být k dispozici zdarma, součástí budou mikrotransakce
  • O vývoj se má postarat čínský kolos Tencent

Elden Ring od vývojářů z FromSoftware patří k nejoblíbenějším titulům této dekády. V roce 2022 si dokonce odnesl hlavní cenu z The Game Awards a nyní se začíná spekulovat o mobilní verzi. Dle agentury Reuters ji má zaštiťovat čínský Tencent a bude zdarma. Tedy ne tak docela..

Příchod Elden Ringu na platformy Android a iOS by z byznysového hlediska jistě dával smysl. Vždyť hru v den vydání hrálo naráz takřka milion hráčů, celkem se prodalo přes 20 milionů kopií a mobilnímu trhu takto kvalitní RPG zcela jistě chybí. Potenciální problémy může způsobit Tencent, který obvykle nabízí své hry jako free-to-play. Namísto zaplacení plné částky, tedy bude možné hrát titul zdarma, avšak takřka jistě s přítomností mikrotransakcí, což nemusí sedět každému.

Elden Ring Review

Elden Ring Review

Na druhou stranu – čínský kolos umí tento model postavit nad míru dobře. V PUBG Mobile, ale třeba také League of Legends nemusíte utratit ani korunu a takřka žádným způsobem nejste znevýhodnění. Podle dalších insiderů by mohla práce mobilního Elden Ringu stát za pozastavením vývoje očekávaného titulu NieR, který údajně neměl dobře postavený monetizační model.

Zahráli byste si Elden Ring na mobilech?

Zdroj: Reuters

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)