Nádech historie mobilních her: Tato appka umí spustit hry z Nokia N-Gage

EKA2L1 Android

Psal se rok 2003, když na trh přišel velmi extravagantní a sebevědomý mobil Nokia N-Gage. Jeho cílem bylo zaujmout fanoušky hraní her na mobilech, k čemuž využíval netradiční design a také zajímavou nabídku titulů. Mobilní hraní za tu dobu pochopitelně ušlo obrovský kus cesty, ale k “retro” věcem je v oblibě se čas od času vracet. Platí to i v případě tohoto telefonu. Nástroj EKA2L1, který emuluje již zaniklý systém Symbian na Android telefonech, dokáže spustit ve virtuálním prostředí právě i N-Gage hry.

EKA2L1: Showcase

EKA2L1: Showcase

Aplikace umí tyto tituly z doby pravěku mobilního hraní nejen spustit v původní podobě. Zvládne je dokonce v některých případech “rozběhnout” i s vyšší snímkovací frekvencí. Provoz EKA2L1 je stále v experimentálním režimu a doporučuje se instalovat jej na 64bitové Android telefony. Nástroj konkrétně emuluje verze Symbianu S60v1, S60v3 a S60v5. Ty se týkaly například Nokia modelů N-Gage, 5320 nebo 5800. Pokud se chcete projektu podívat na zoubek podrobněji, můžete mrknout na záznamy na Githubu.

EKA2L1
EKA2L1

U které hry jste zahájili vaše hraní na mobilu?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)