Elektronická čtečka, tablet nebo papír budoucnosti? Sony představilo velký e-ink notes

e-ink notes

Ve sci-fi filmech můžeme vidět různé náhrady klasického papíru. Sony se již několik let snaží tvořit zařízení s e-ink displejem. A to například e-ink notes, na který budeme moct ukládat velké množství informací a nahradí tak velké množství sešitů. Nyní se představila nová verze DPT-RP1. Co všechno umí?

Nový e-ink notes DPT-RP1 bude mnohem „levnější“

Když se řekne čtečka elektronických knih, většině se pravděpodobně vybaví Amazon Kindle. Přitom jedna z prvních komerčních čteček, která měla úspěch, byla Sony Librie, která vyšla již v roce 2004. O mnoho let později můžeme vidět poslední použití e-ink displejů u DPT-RP1, který nabízí mnoho high-tech věcí.

Sony DPT-RP1

E-ink tablet DPT-RP1 je 13,3“ velký, má rozlišení 1650 x 2200 pixelů. Navíc má speciální povrch, který má imitovat psaní na skutečném papíru. Tloušťka tabletu je méně jak 30 listů klasického papíru, navíc má být extrémně lehký. V sobě bude mít přednastavených celkem 7 módů, které se budou lišit použitím. Pomocí dodávaného stylusu půjde jednoduše psát, mazat nebo zvýrazňovat. Vnitřní paměť je 16GB, což má vystačit na 10 tisíc PDF dokumentů.

Nechybí ani Wi-Fi, Bluetooth nebo NFC. Na trh se dostává v zahraničí během června, a to za cenu 700 dolarů, což je zhruba 17 500 Kč. Což je i tak hodně, nicméně předchozí verze tabletu stála o téměř deset tisíc více. Uvidíme, jako to bude u dalších generací, pokud půjde cena dolů i nadále, tak by se brzy mohlo jednat o zajímavou alternativu pro psaní poznámek.

Nahradili byste papírové sešity takovýmto elektronickým tabletem, kdyby stál méně peněz?

Zdroj: digitaltrends.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)