DxOMark: iPhone 11 Pro je až třetí nejlepší fotomobil. Koho nedokázal překonat?

iphone 11 pro test fotoaparátu

iPhone 11 Pro je bezesporu jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Na hodnocení v testu DxOMark jsme si museli počkat až překvapivě dlouho. Přesto, že telefon je v prodeji skoro dva měsíce, přišel s ním server až teď. Konkrétně testoval iPhone 11 Pro Max, která se však liší pouze velikostí displeje a výsledné snímky jsou totožné, jako z klasické verze. Jak tedy jablečná konkurence dopadla?

Apple iPhone 11 Pro Max Camera Image Quality review

Apple iPhone 11 Pro Max Camera Image Quality review

iPhone 11 Pro se v DxOMark žebříčku umístil na konečném třetím místě a vysloužil si celkové skóre 117 bodů. Nestačil tak na Huawei Mate 30 Pro ani nově vydaný Xiaomi Mi CC9 Pro (Mi Note 10). Dle očekávání produkuje fotoaparát nejnovějšího iPhonu ostré fotografie s poutavým HDR a věrným barevným podáním. Slova chvály si vysloužil také širokoúhlý objektiv, který překvapil úrovní detailů.

iphone 11 pro dxomark

Největší kritiku pak iPhone schytal za občasný šum i za dobrých světelných podmínek a ztrátu detailů u objektů v dáli. A to byl kámen úrazu. Právě kvůli těmto zbytečným chybám se iPhone 11 Pro objevil až na třetím místě žebříčku DxOMark. Naopak pochváleno bylo video, které je jedno z nejlepších u smartphonů vůbec. Jediným problémem, který se zde občas vyskytl byl problém s vyvážením bílé. Za nahrávání videa si pak odnesl skóre 102 bodů.

Co říkáte na to, jak dopadl iPhone 11 Pro u DxOMark?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)