TOPlist

Král je mrtev! Nový vládce fotomobilů nastavuje dle DxOMark nový standard

huawei pura 70 ultra dxomark
  • Nové telefony Huawei Pura 70 přinášejí špičkové fotoaparáty
  • Právě teď je ocenil i DxOMark, model Ultra prý fotí nejlépe ze všech telefonů
  • K hlavním přednostem patří věrné barvy, perfektní detaily i skvělý zoom

Huawei nedávno představil v Evropě novou řadu vlajkových telefonů Pura 70. Ta zahrnuje hned čtyři mobily včetně varianty Ultra, která si nyní vysloužila první místo v renomovaném (ačkoliv v poslední době hodně diskutabilním) žebříčku DxOMark. S rekordním skóre 163 bodů exceluje dle recenzenta v široké škále podmínek, ať už fotíte venku, uvnitř nebo za slabého osvětlení. Za jedinou slabší stránku se dá považovat video.

DxOMark chválí Huawei Pura 70 Ultra za konzistentní kvalitu fotografií, která se projevuje dobře nastavenou expozicí, věrných barvách a rychlém, přesném automatickém ostření. Právě díky tomu je telefon schopen skvěle fotit v mnoha prostředích. Dále boduje v oblasti zoomu, jak už je u čínských telefonů zvykem, avšak Pura 70 Ultra údajně nastavilo nový standard a zachycuje ostré snímky i při maximálním přiblížení. Milovníci portrétů si zamilují kombinaci rychlého automatického ostření a variabilní clony, která slibuje precizní rozostření pozadí. Skvělé jsou pak údajně i makro fotografie.

huawei pura 70 ultra dxomark

Hlavní specifikace fotoaparátu Pura 70 Ultra:

  • Hlavní fotoaparát: 50MP vysouvací jednopalcový snímač s variabilní clonou (f/1,6-f/4,0)
  • Ultraširokoúhlý snímač: 40MP s clonou f/2,2
  • Teleobjektiv: 50MP s clonou f/2,1, 3,5x zoomem, OIS

Huawei Pura 70 Ultra Review | Supernatural Camera Phone!

Huawei Pura 70 Ultra Review | Supernatural Camera Phone!

Záznam videa ale pokulhává. V horších světelných podmínkách se začínají ztrácet detaily a ani stabilizace nikterak neohromí. Každopádně Huawei znovu dokázal, že když chce, překoná veškerou konkurenci. Z fotoaparátů jsou totiž nadšení i zahraniční recenzenti. Pokud se telefon podívá i do Česka, mrkneme se na něj v detailní recenzi.

Jaký máte názor na nové telefony od Huawei?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)