Foto test: Základní Galaxy S22 fotí lépe než loňský Ultra model

Samsung Galaxy S22 Exynos DxOMark foto test

Populární servet DxOMark, který se specializuje mimo jiné také na porovnávání fotoaparátů v mobilních telefonech, zveřejnil výsledky testu druhého zástupce letošní vlajkové řady Samsung Galaxy S22. Několik dní po verdiktu k modelu S22 Ultra je zde hodnocení fotoaparátů u klasického modelu Galaxy S22 (Exynos). Celkový bodový zisk zařadil telefon na dělenou 24. pozici dlouhodobého žebříčku a kromě sesterského modelu S22+, který má stejné fotoaparáty, ji sdílí například s dva roky starým modelem Galaxy S20 Ultra. Současně poráží loňskou Ultra variantu S21.

Samsung Galaxy S22 Exynos DxOMark foto test výsledek

Letošní základní model vlajkové série si vysloužil pochvalu například za živé barvy fotek, přesnou expozici, kvalitu zoomu ve své cenové třídě, barevnost videí, nízký šum u temnějších fotek, kvalitní bokeh nebo stabilizaci videa při natáčení při chůzi. Mezi negativa naopak patří třeba pomalý autofokus, “ghosting” a celková neostrost hran, šum a horší autofokus u videí.

Samsung Galaxy S22 Exynos DxOMark foto test žebříček

Telefon nakonec získal v testu 130 bodů za fotografování, 77 bodů v kategorii zoom a 110 bodů za natáčení videa. Celkové skóre je 126. V žebříčku je také o něco výše než Apple iPhone 11 Pro Max, OnePlus 9 Pro nebo Samsung Galaxy Z Fold3.

Co říkáte na výsledek foto testu klasického Galaxy S22?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek