Přihlaste se do iOS nově i Androidem (dvoufaktorové ověření)

Dvoufázové ověření iOS na Androidu

Ekosystém Applu je známý svojí bezpečnostní a jedním z jejích prvků je i dvoufaktorové nebo také dvoufázové ověření. To se používá při přihlášení s Apple ID na neznámém zařízení, při změně hesla, nastavení platebních údajů, odemknutí zablokovaného telefonu a v dalších situacích, které vyžadují maximální bezpečnost. Dvoufaktorové ověření je také pojistkou proto, kdyby někdo zjistil vaše heslo a snažil se manipulovat s vaším účtem.

Jak funguje dvoufaktorové ověření?

Princip je velice jednoduchý a můžete ho znát z přihlašování například do aplikací Facebook nebo Instagram. Setkat se s ním můžete i u oblíbené hry Fortnite nebo chatovací aplikace WhatsApp. Pokud na jakémkoli zařízení z Apple rodiny – iPhone, iPad, iMac nebo Macbook budete chtít změnit důležité údaje na vašem Apple účtu, nebo se budete chtít přihlásit na novém zařízení, musíte toto přihlášení potvrdit na jiném zařízení. To musí být přihlášené do vašeho Apple účtu. Na jiném zařízení vyskočí okno, které informuje o poloze nového zařízení a po potvrzení nabídne ověřovací kód. Ten zadáte na novém zařízení, nebo na tom, kde provádíte změny v účtu. Apple také nabízí dvoufázové ověření pomocí sms zaslané na tzv. důvěrné telefonní číslo.

Jak funguje dvoufaktorové ověření u iOS

Jak bude fungovat na Androidu?

Princip fungování dvoufaktorové ověření je mírně odlišný a trochu složitější, z důvodu principu fungování systému iOS. Proces nefunguje přes internet, ale proběhne přes Bluetooth. Po přihlášení do vašeho Google účtu na zařízení s iOS, se telefon připojí k Android zařízení pomocí bluetooth. Uživatel následně potvrdí přihlášení a to je povoleno v zařízení s iOS. Určitě spoustu lidí napadne, k čemu je to dobré? Mezi příznivci Androidu je i spoustu majitelů zařízení iPad, protože Apple iPady neustále aktualizuje a Android trh v oblastu tabletů lehce zaostává. Díky této nové funkci tak lze pohodlně používat dvoufaktorové ověření, i když nemáte více zařízení od Applu.

Jak funguje dvoufaktorové ověření iOS na Androidu.

Používáte dvoufaktorové ověření?

Zdroj: theverge.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)