Duet: Ztráta telefonu minulostí díky chytrému příslušenství

0438_lost_phone_or_wallet_768x432_con_main

Mobilní telefony sídlí v našich kapsách a sledují nás takřka na každém kroku. Velmi často se ovšem stane, že našeho elektronického miláčka někde zapomeneme, a taková ztráta je velmi bolestivá – přijdeme o spoustu dat a musíme investovat do nového přístroje. Jak tomu zabránit? Alespoň částečně by mohlo pomoci nové chytré příslušenství s názvem Duet, které vás dokáže okamžitě upozornit, že jste se vzdálili od svého mobilního telefonu. Duet představuje malé zařízení, které se hravě vejde do vaší kapsy, na klíče, na zip batohu a další. Komunikace probíhá přes standardní bezdrátové rozhraní Bluetooth 4.0 LE a je tedy limitováno dosahem. Hlídána je přibližně vzdálenost 10 metrů, při které Duet vyhodnotí, že jste na telefon zapomněli, a hlasitě vás na to upozorní.

Duet je ovšem možné používat i opačně – pomocí telefonu lze spustit hlasitou výstrahu, která umožní najít hledané věci. To se hodí například doma, pokud se chystáte někam vyrazit a nemůžete nalézt své klíče, batoh atp.

duet

Duet je napájen standardní 3V baterií, která je vyměnitelná a podle tvůrců vydrží přibližně půl roku. Ke hladkému běhu je potřeba telefon s Androidem 4.3 a vyšším. A kolik Duet vlastně stojí? Na serveru indiegogo lze toto chytré příslušenství pořídit již za 19 dolarů, v přepočtu tedy necelých 400 Kč.

zdroj: indiegogo.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

android_lost_ikona

Android Lost: Když ztratíte telefon

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později
Comp 2 (0;00;00;00)

Cerberus – motorová palice na zloděje

Články Jan Dolejš Jan Dolejš
9 min. uložit na později

Komentáře (21)