Sony ukázalo parádní DualSense Edge pro Playstation 5

dualsense edge

Společnost Sony včera na herní konferenci Gamescom uvedla nový ovladač pro Playstation 5, DualSense Edge. Jak již název napovídá, gamepad vychází z klasické verze DualSense, ale přináší několik nových vychytávek. Pojďme si jej tedy společně ukázat.

DualSense Edge se na první pohled velice podobá ostatním Playstation ovladačům, zvláště pak DualSense, který známe z Playstationu 5. Novinkou jsou dvě zcela nová hardwarová tlačítka na spodní straně, která si lze nakonfigurovat dle libosti. Hlavní výhodou nového gamepadu je však jeho modulárnost. Nejen že si můžete vyměnit tlačítka LB a RB za jiná, ale pokud by vám nevyhovovaly joysticky, můžete sáhnout po jiných. Vyměnitelný je také celý modul joysticků, takže pokud by se vám jeden z nich pokazil, není třeba kupovat nový ovladač.

PS5 DualSense Edge Controller: Everything We Know

PS5 DualSense Edge Controller: Everything We Know

Joystick si rovněž můžete přizpůsobit nejrůznějšími způsoby a novinkou je rovněž možnost vytváření profilů pro každou hru zvlášť. Adaptivní triggery nemusí klást ve střílečkách takový odpor, naopak třeba pro závodní hru je můžete nechat v původním nastavení.

PlayStation App
PlayStation App

Kromě herní konzole si budete moci ovladač připojit také k počítači nebo Android zařízení. Sony však bohužel v tuto chvíli neuvedla datum, kdy se DualSense Edge dostane k prvním zákazníkům a nedočkali jsme se ani ceny. Ta se ale může vyšplhat relativně vysoko. Konkurenční Xbox Elite Controller vychází na více než 3500 Kč.

Jak se vám líbí nový Playstation ovladač?

Zdroj: Playstation

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)