Druhá betaverze Androidu Q už se dá stahovat. Jaké novinky si Google připravil?

druha betaberze android q bubliny

Není to ještě ani měsíc, co Google představil první betaverzi Androidu Q a už jej následuje verze číslo dva. Aktualizace je stále zaměřena hlavně na vývojáře. Nicméně dočkali jsme se i novinek pro uživatele. Tou hlavní novinkou v této aktualizaci je funkce s názvem “Bubbles”, jednoduše v překladu bubliny. Co to znamená?

Druhá betaverze Androidu Q přináší funkci bubliny

Nejjednodušeji se dá nová funkce vysvětlit tak, že si stačí vzpomenout na Facebook Messenger a chatovací bubliny, které jsou ve výchozím nastavení aktivní. Pokud vám někdo napíše, kromě notifikace, se také objeví bublina přímo na displeji. A přesně tohle nyní Google chystá do Androidu Q. Půjdou přemisťovat různě po ploše, případně odstranit. Počítá se hlavně s podporou chatovacích aplikací.

android q bubliny

Google však prozradil, že se plánuje i zpřístupnění této funkce pro poznámky anebo překlady. Další novinky jsou určeny hlavně pro vývojáře, a to třeba možnost přístupu k úložišti ve vlastním sandboxu a hlavně podporu pro ohebné telefony. Vývojáři si můžou v Android Studiu zapnout emulátor skládacího telefonu a rovnou tak uvidí, jak funguje jejich aplikace a případně rovnou testovat změny. Podporují se dvě různé verze ohebných telefonů.

První pohled na Android Q. Jaké novinky Google připravil?

První pohled na Android Q. Jaké novinky Google připravil?

V tuto chvíli není dostupná automatická aktualizace pro uživatele betaverze Androidu Q, nicméně měla by to být otázka minut, maximálně hodiny. Pokud ale nechcete čekat, můžete aktualizaci nainstalovat ručně. K dispozici jsou obrazy ke stažení přímo na stránkách Androidu. Pořád platí to, že je betaverze dostupná pouze pro Pixel telefony. Rozšíření na jiné značky se dočkáme pravděpodobně za měsíc během konference Google I/O.

Jak se vám líbí funkce bubliny v Android Q?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)