Draží se první tweet. Jak to funguje a proč je aktuální cena tak šílená?

dražba prvního tweetu

V dnešní době není problém prodat téměř cokoli. Dokonce i vlastní digitální díla či jiné stopy uložené v kyberprostoru. Zakladatel a šéf Twitteru Jack Dorsey se rozhodl v internetové aukci prodat vůbec první tweet, který byl na tuto sociální síť umístěn. Napsal jej on osobně a 21. března 2021 oslaví 15 let od publikování. Obsahově nijak zajímavý není, nicméně jeho prvenství a unikátnost z něj dělají velmi cenné zboží. Dražba prvního tweetu zatím zaznamenala nejvyšší nabídku v hodnotě dva a půl milionu dolarů.

Dorsey tento originální digitální otisk nabízí na serveru Valuables jako takzvaný non-fungible token (NFT). Jde o formu online nákupu digitálních prvků, která je přímo spojená s kryptoměnami. V tomto případě jde o Ethereum. Každý takový obchod je naprosto unikátní, jelikož dílo nelze zkopírovat a ani dál prodávat za reálné peníze. Nový majitel takto pořízeného příspěvku, obrázku či jiného digitálního otisku tedy vlastní nezpochybnitelný originál.

dražba prvního tweetu příhoz

Není výjimkou, že se v podobných situacích protáčejí statisíce či miliony dolarů. To aktuálně splňuje právě i dražba prvního tweetu. Zmíněného dva a půl milionu dolaru za něj aktuálně nabízí Sina Estavi, šéf firmy Bridge Oracle. Proč? Asi jednoduše proto, že může.

Jak zněl váš první příspěvek na sociálních sítích?

Zdroj: intengineering

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)