Smolná náhoda: Telefon zapadl do sedadla a bylo z toho nouzové přistání

doutnající telefon v letadle

Zní to skoro neuvěřitelně, ale i takové věci se občas přihodí. Jednomu cestujícímu v business třídě letu z Velké Británie na Floridu se podařilo velmi kuriózním způsobem zapříčinit nouzové přistání letadla. Během letu mu do záhybů sedadla zapadl smartphone (všichni víme, jak to dokáže být záludné) a nakonec z toho byl pořádný poprask. Muž totiž netušil, že mu telefon vypadl, a při sklápění opěradla se mu podařilo mobil přelomit. Následkem toho začal přístroj doutnat. Toho si všimli ostatní cestující a upozornili na to členy palubního personálu. Doutnající telefon v letadle pak přinutil pilota okamžitě přistát na blízkých Bermudách. Nebylo totiž vyloučeno, že může explodovat baterie.

android 11 režim letadlo

Pilot musel nouzově přistát zhruba dvě hodiny před plánovaným příletem na Floridu. Z paluby byli vykázání všichni cestující a nastoupit museli hasiči. Ti doutnající telefon našli a zabezpečili. Celkové zpoždění letu pak po vyřešení problému činilo tři hodiny. Experti se shodují, že reakce pilota byla naprosto správná. Jakýkoli požár na palubě letadla je extrémně nebezpečnou záležitostí a dostat jej na zem je v takovém případě úkolem číslo jedna. Doutnající telefon může být za jiných okolností relativně “v pohodě”, ale v letadle se kritičnost takové situace násobí.

Jak byste se asi cítili v kůži cestujících?

Zdroj: DailyMail UK

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)