Doro Liberto 820 Mini: Android pro seniory od O2

0Doro_Liberto_820_mini_in_charger_clockdisplay_right

Ovládání chytrých telefonů činí starším lidem problémy, neboť obsahují až příliš funkcí a občas i základní úkony jsou zbytečně skryty. Tento problém lze vyřešit například instalací speciálního Launcheru, přesto však změna prostředí není ani zdaleka 100%. Řešením tedy může být chytrý telefon, který je pro seniory speciálně vytvořen. Jedním takovým je i Doro Liberto 820 Mini. Neznámý výrobce, říkáte si? Švédská společnost stojí za výrobou telefonů pro seniory, její expanze do Evropy ale teprve začíná. Doro Liberto 820 Mini zaujme seniory především díky kompaktním rozměrům, 4″ displeji, hardwarovým tlačítkům pro základní operace, tlačítku SOS či speciální funkci, díky které lze telefon nastavovat i na dálku s pomocí příbuzných, přátel apod. Šikovná je také dodávaná dokovací stanice, která poslouží i jako stojánek. Samozřejmostí je pak přizpůsobení prostředí tak, aby byla orientace v systému co nejsnazší.

Hardware samozřejmě odpovídá použití pro nenáročné uživatele – displej nabídne rozlišení 480 x 800 pixelů, procesor běží na frekvencí 1,3 GHz, vnitřní paměť má kapacitu 4 GB, baterie pak kapacitu 1500 mAh, součástí je i Android ve verzi 4.4.2 se speciální nadstavbou. Neměla by chybět ani podpora GPS, naslouchátek, zvuk s vysokou hlasitostí, podpora paměťových karet či 5MPx fotoaparát. Telefon Doro Liberto 820 Mini je k dispozici za 3 995 Kč v e-shopu O2, koupí navíc přispějete 100 Kč na podporu Linky seniorů 800 200 007.

zdroj: tisková zpráva, o2.cz

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)