Doplněk Seznam.cz se zlepšuje, v Google Chrome odhalí nebezpečné weby

Doplněk seznam cz upozornění na nebezpečí

Společnost Seznam již nějakou dobu vyvíjí doplněk do webových prohlížečů Google Chrome a Mozilla Firefox. Jeho primárním účelem je usnadnit uživatelům cestu do internetového vyhledávače Seznam.cz, překlad cizojazyčných textů a správu e-mailové schránky. Nyní se tento Seznam.cz doplněk naučil rozpoznat podvodné internetové stránky a nebezpečné e-shopy.

Doplněk Seznam.cz zabrání nákupu u podvodníků

Funkce upozornění na nebezpečné weby vznikla jako výsledek spolupráce Seznamu s předními českými bankami a Českou obchodní inspekcí. Informace z těchto zdrojů využívá doplněk Seznam.cz pro blokaci phishingových stránek, které se z uživatelů snaží dostat přihlašovací údaje například k internetovému bankovnictví. Jakmile se webová stránka, nebo e-shop dostane na tento black list, tak je uživateli při jejich načtení upozorněn výstrahou, že se jedná o podvodnou stránku. V některých případech je pak k této informaci uveden i důvod, proč je dána stránka takto označena.

Doplněk Seznam.cz pro Google Chrome a Mozilla Firefox prošel zásadní proměnou, kromě zmíněných překladů, správy e-mailové schránky a upozornění na nebezpečné weby a e-shopy nabízí také návrhy podobného obsahu, tomu který právě čtete, nebo prohlížíte a usnadní převod měn. Aktuálně ho používá na 300 000 uživatelů.

Seznam.cz
Seznam.cz

Kromě prohlížečů Google Chrome a Mozilla Firefox můžete funkci, kterou doplněk Seznam.cz nabízí využívat také přímo v internetovém prohlížeči od Seznamu, kde je již nějakou dobu integrován. A to jak pro desktopové, tak mobilní využití na zařízeních s Androidem i iOS.

Používáte v prohlížeči doplněk od Seznamu?

Zdroj: Seznam blog

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)