Dlužníček – mějte finance pod kontrolou

No Image-02

Na Android Marketu se před měsícem objevila nová aplikace od českého autora. Po bleskovce tady na SvětAndroida přinášíme podrobnější recenzi. Aplikace se jmenuje Dlužníček (Settle Up v angličtině) a díky ní vás přestane trápit finanční vyrovnávání mezi kamarády. Typicky se dá aplikace použít, když pojedete na výlet – někdo platí za benzín, někdo za večeři, někdo za vstupenky. To vše zadáte do aplikace a ona Vám spočítá, kdo má komu kolik poslat, aby se dluhy vyrovnaly. Aplikace bude dokonce v průběhu výletu radit, kdo má nyní platit, aby následné vyrovnání bylo co nejjednodušší. Aplikace se dá použít i jinak – třeba na rozhodnutí kdo má platit další rundu piv v hospodě nebo pro páry – kdo má platit další večeři.

Aplikace je obecně velmi uživatelsky přívětivá, to je její hlavní výhodou oproti konkurenčním aplikacím. Obsahuje vychytávky zpříjemňující život:

  • Můžete mít víc skupin a přepínat mezi nimi
  • Všechna data aplikace lze kdykoliv sdílet pomocí e-mailu
  • Funguje pro libovolnou měnu, možnost nastavit měnu pro skupinu
  • Hodně malých vychytávek – našeptávač pro zadávání členů integrovaný s kontakty, našeptávač pro důvody plateb nebo rychlá kalkulačka při zadávání částky
  • Dluhy jde přímo z aplikace zaplatit PayPalem bez poplatků (jedná se o osobní platby)
  • Podpora pro rodiny (možno nastavit, že jeden člen je vlastně víc lidí a to se promítne do rozpočítávání plateb)

Algoritmus pro výpočet „kdo má komu kolik poslat“ vždy vypočítá minimální počet transakcí s minimálním množstvím peněz, které se musí převést.  Algoritmus byl předmětem semestrální práce autora na ČVUT FEL, pokud Vás zajímají podrobnosti, přečtěte si report.  Aplikace také umožňuje nastavit „toleranci transakcí“. To je částka, která je každému jedno – např. 10 Kč. Po nastavení tolerance můžete počet transakcí ještě snížit.

Největší slabinu vidím v omezeném sdílení a zálohování dat (pouze pomocí e-mailu). Přece jenom jde o citlivá finanční data. Autor ale má s aplikací velké plány, jak píše na svém blogu. Plánuje implementovat synchronizaci přes webový server. Budete se tak moci připojovat ke skupinám, které jste sami nevytvořili. Odpadne nutnost zadávat všechny platby. Aplikace bude ale nadále fungovat offline, všechny výpočty budou prováděny na telefonu.  Na serveru se bude uchovávat kompletní historie změn ve skupině, čímž se vyřeší zálohování a ochrana dat. Autor plánuje serverové API zveřejnit, takže budou moci vzniknout kompatibilní aplikace pro jiné platformy.

Aplikace se nám zdá velmi nadějná, autor s ní vyhrál vývojářskou soutěž na aDevCampu a Divokou kartu Vodafone na soutěži AppParade. Jsme zvědaví, jak se aplikace uchytí nejenom v Česku, ale také ve světě.

hi 256 1 59db069969f4529c6b262e02bcb7b5959c5e19bd
Dlužníček
Destil
Verze 1.6.8 (12. 6. 2011)
Velikost 479 kB
2.0+


Zdarma

Více informací na webu autora (v angličtině)
Recenzi napsal David Vávra, autor aplikace Dlužníček

SvetAndroida.cz podporuje české a slovenské vývojáře. Jste autorem podobné aplikace? Napište nám na info@svetandroida.cz, rádi Vás podpoříme.

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)