TOPlist

DJI Osmo Action 4 s větším snímačem je tu! Známe české ceny obou balíčků

dji osmo action 4 nová kamera
  • Akční kamera DJI Osmo Action 3 se po necelém roce dočkala nástupce
  • Novinka přináší podporu pro formát D-Log M 
  • Podstatného vylepšení se dočkal i hlavní snímač, který má nově velikost 1/1,3″ 

Poté, co DJI představilo drona DJI Air 3 se nám ukázal také nástupce kamery Osmo Action 3. Nová akční kamera DJI Osmo Action 4 přináší celou řadu novinek, tradičně můžeme počítat s dlouhou výdrží a nově také s podporou formátu D-Log M.

DJI Osmo Action 4 má mnohem větší senzor

DJI Osmo Action 4 disponuje podstatně větším snímačem o velikosti 1/1,3″ (verze Osmo Action 3 měla 1/1,7″ senzor), čímž se také zvětšila velikost pixelů z 1,6 µm na 2,4 µm. To by mělo mít za následek podstatně lepší kvalitu videa, zejména při zhoršených světelných podmínkách.

Introducing Osmo Action 4

Introducing Osmo Action 4

Stejně jako předchozí generace umí i Osmo Action 4 nahrávat video ve 4K/120 FPS (až při 130Mbps), novinkou je však 10bitový formát D-Log M, který si lépe poradí s dynamickým rozsahem. Kapacita podporovaných microSD karet byla zdvojnásobena na 512 GB.

Nový model DJI Osmo Action 4 je vybaven technologií RockSteady 3.0 Plus a funkcí 360° HorizonSteady. Kromě toho kamera nyní zaznamenává data z gyroskopu, což vám umožňuje provádět mírnou úpravu stabilizace na počítači.

Srovnání modelů DJI Osmo:

srovnání modelů dji osmo

Baterie umožní nepřetržité nahrávání po dobu až 2,5 hodiny, dokonce i při extrémních teplotách až -20 °C. Výrobce deklaruje, že se za pouhých 18 minut dobije zpět z 0 na 80 %. Nově se s ní můžete také ponořit do hloubky až 18 metrů, což je o 2 metry více než loni. Pro pořádné potápění si můžete dokoupit pouzdro, které zvládne až 60 metrů.

Detail Informace
Snímač Velikost: 1/1,3″
Velikost pixelů: 2,4 µm
Objektiv: 155° FoV, f/2,8
Kvalita videa Rozlišení: 4K @ 120 fps
Rychlost: 130 Mbps
Formát: 10bit D-Log M
Stabilizace Systém: RockSteady 3.0 Plus
Funkce: 360° HorizonSteady
Výdrž baterie Až 2,5 hodiny
Rychlé nabíjení: 80% za 18 minut
Odolnost Voda: 18 m
Teplota: -20 °C
Novinky a ovládání Senzor teploty barev
Externí mikrofon: adaptér 3,5 mm na USB-C
Dvojice dotykových displejů
Cena a dostupnost Standardní kombo: 10 999 Kč
Adventure Combo: 13 499 Kč

Kromě vylepšení technických specifikací přichází DJI Osmo Action 4 s několika zajímavými inovacemi. Například na přední straně kamery naleznete senzor teploty barev, který zajišťuje konzistentní nastavení podle aktuálních podmínek. Kromě třech mikrofonů si můžete díky adaptéru z 3,5 mm jacku na USB-C připojit také externí záznamové zařízení.

Cena a dostupnost DJI Osmo Action 4

Kameru ve verzi Standard Combo můžete zakoupit třeba přímo na oficiálním e-shopu DJIshop.cz za cenu 10 999 Kč. Variantu Advanture Combo se dvěma náhradními bateriemi, pouzdrem na baterie a prodlužovací tyčí pak za 13 499 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nová kamera DJI Osmo Action 4?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)