TOPlist

DJI Mavic Air 2 oficiálně: 48 megapixelový snímač, skvělá výdrž i lepší bezpečnost

dji mavic air druhá generace

Společnost DJI včera oficiálně uvedla na trh dron Mavic Air 2. Jedná se o nástupce populárního modelu Mavic Air z roku 2018 a vylepšení je zde patrné snad ve všech ohledech. Můžeme počítat s lepší kvalitou videa, pohodlnějším ovládáním či zlepšenou bezpečností. Co tedy dron nabídne a na kolik si ho firma cení?

DJI Mavic Air 2 oficiálně představen

Začněme u toho hlavního, čímž je bezesporu snímač. Mavic Air druhé generace používá senzor 1/2 „48MP Sony IMX586, který dokáže produkovat 12 megapixelové snímky a to pomocí technologie pixel-binnig. Nechybí však možnost fotit v plném 48 megapixelovém rozlišení. Nalezneme zde také nový režim SmartPhoto, který detailně zanalyzuje danou scénu a automaticky vybere, zda má použít HDR či Hyperlight.

V režimu HDR foťák vyprodukuje celkem sedm snímků s různou expozicí a následně je spojí do jednoho. Režim HyperLight je pak noční režim, kdy snímač opět vyfotí několik snímků a sloučí je dohromady, aby snížil šum. Rozpoznání scény pak dokáže detekovat mnoho scénářů jako západ slunce, modrou oblohu, trávu, sníh nebo stromy a automaticky vybere to nejlepší nastavení. Pokud se budeme bavit o videu, nechybí 4K rozlišení až při 60 fps a 120 Mbps. Kromě toho lze točit také 120/240 fps videa při Full HD rozlišení se zpomalením buď 4x nebo 8x.

DJI – This Is Mavic Air 2

DJI - This Is Mavic Air 2

Další funkce, která stojí za zmínku je FocusTrack. Jedná se o funkci, která vás dokáže sledovat a to až ve třech různých režimech. Novým z nich je ActiveTrack 3.0, který daný předmět sleduje skrz mapování a různé algoritmy. Nechybí nově ani tzv. hyperlapse videa až při 8K rozlišení. Další věc, kde je Mavic Air 2 lepší než předchůdce je samotné létání. Díky novému motoru, vylepšené baterii a dalším technologiím může zůstat dron ve vzduchu až po dobu 34 minut.

Mavic Air 2 má mít taktéž zlepšenou bezpečnost. Nové senzory se nachází jak na přední, tak i na zadní straně a dokážou varovat, pokud jsou některým objektům příliš blízko. Pokud se nevzdálíte, automaticky se zastaví, aby se zabránilo srážce. Na spodní straně nově nalezneme také světla, která pomáhají s přistáním. Hodit se to bude zejména při večerních hodinách. Dron je k dispozici v Číně a to už od včerejška.

DJI GO 4--For drones since P4
DJI GO 4--For drones since P4

V ostatních regionech ho lze předobjednat s tím, že dorazí v polovině května. K dispozici bude ve dvou variantách. Ta základní obsahuje dron, jednu baterii, dálkový ovladač a všechny potřebné kabely. Vyjde na 799 dolarů, tedy nějakých 20 000 korun bez daně. Varianta Fly More obsahuje kromě uvedených položek také tašku přes rameno, ND filtry a 3 baterie. Bude stát 988 dolarů, tedy asi 25 000 korun bez daně.

Létali jste někdy s dronem? Láká vás to?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)