DJI má dron, který zvládne bouřku a let v sedmi kilometrech

DJI Matrice 30 30T M30 M30T dron

Čínská společnost DJI poslala na trh novou řadu profesionálních průmyslových dronů Matrice 30 (M30). Jejich výbava a také cena jasně říkají, že nejde o kousky pro běžné koncové uživatele či filmaře. Mezi přednosti dvou modelů M30 a M30T patří ochrana zaručující bezpečný provoz v deštivém, chladném i horkém prostředí, sedmikilometrový operační radius a stejná hodnota maximální výšky nebo 40minutová výdrž na jednu baterii.

DJI Enterprise – Introducing the DJI M30 Series

DJI Enterprise - Introducing the DJI M30 Series

Do úctyhodné výšky se může dron dostat při použití speciálních vrtulí a s nabíjením může novince pomoci nejen obyčejná nabíječka, ale také speciální dokovací stanice, která je rovněž stavěná pro extrémní podmínky. Společně s dronem pak může tato sestava autonomně působit třeba i na těžko dostupných či málo navštěvovaných místech. Model Matrice 30T je odlišný tím, že má kromě širokoúhlé a zoomovací kamery také infračervenou termovizi.

Oba drony se prodávají ve dvou “kombech” se stejným obsahem, ale jinými zárukami na výměnu dílů. Základní cena DJI Matrice 30 je 9 299 eur, tedy asi 230 tisíc Kč. Vyspělejší DJI Matrice 30T s neomezeným počtem záručních oprav v prvním roce používání stojí 14 000 eur, což je asi 350 tisíc Kč. Samostatně prodávaná dokovací stanice DJI Dock zatím cenu nemá a bude dostupná později v letošním roce.

Máte nějaký dron? Na kolik vás vyšel?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)